pandemi

Beşiktaş’ta Covid 19 Vakaları

Dünya Sağlık Örgütünün pandemi ilan ettiği covid 19 virüsü 19 Mart tarihinde Türkiye’de görülmeye başlandı. Dünyada ve Türkiye’de durdurulamayan bir hızla yayılan corona virüsü her gün can almaya devam ediyor. Corona virüsü sebebiyle Türkiye’de ertelenen futbol ligi maçlarının 12-13-14 Haziran tarihinde başlayacağının açıklanmasıyla futbol kulüpleri hazırlıklarına başladı.

Süper Lig futbol kulüpleri başta olmak üzere takımlar antrenmanlara başlamadan önce futbolcu, yönetim, kulüp çalışanları ve teknik heyete covid 19 test yapıldı. Yapılan covid 19 testlerinin sonuçları ağır bir tabloyu da ortaya çıkardı. İlk olarak Ankaragücü futbolcusunda corona virüsü testi pozitif çıktı. Ardından Fenerbahçe kulüp çalışanlarında ve Beşiktaş futbolcu ve kulüp çalışanlarında da virüs tespit edildi.

Başkan da Covid 19

Beşiktaş kulübünde en son 8 kişide corona virüsü tespit edildi ve siyah beyazlı yönetim daha test sonuçları belli olmayan futbolcular ile çalışanlar olduğunu da belirtti. Siyah beyazlı kulübün Başkanı olan Ahmet Nur Çebi’nin de covid 19 testinin pozitif çıkması kulüpte ve camiada tedirginliği arttırdı. 61 yaşında olan Ahmet Nur Çebi’nin ve Beşiktaş’taki diğer covid 19 vakalarının tedavisine başlandığı açıklandı.

Futbol kulüplerindeki bu covid 19 vakalarından sonra lig maçlarının başlamasının ne kadar güvenli olduğu da tartışılmaya devam ediyor.

Güncel Yazılar