Beşiktaş’ta Cyle Larin İçin Geri Sayım

Beşiktaş’ta Cyle Larin İçin Geri Sayım

23 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Şampiyonlar liginde ülkemizi temsil eden son şampiyon Beşiktaş devre arası transfer dönemi yaklaşırken hem iç transferde hem de takıma katılabilecek yeni oyuncular için kolları sıvadı.

Kara kartal’da Kanadalı Kanat ve forvet oyuncusu Cyle Larin için geri sayım başladı.

Son şampiyon Kara kartallar süper ligde üst üste 2. Şampiyonluğunu yaşamak için kolları sıvadı. Sezonun başlaması ile birlikte geride kalan haftalarda oldukça başarılı bir performans sergileyen Beşiktaş, saha içinde oldukça göz dolduran ve beğeni toplayan yıldız oyuncuları ile çok iyi maçlar çıkarttı geriden gelip kazandığı, üstünlüğünü rakibine oldukça hissettirerek kazandığı maçlar oldu.

Kanadalı Skorer Oyuncuda Belirsizlik Sürüyor

Birçok yıldız isimle ve kaliteli futbolcularla kadrosunu yaz transfer döneminde kadrosunu oldukça güçlendiren Kara kartal saha içinde de oyununu yeni gelen kaliteli ve yıldız isimlerinde gelişi ile güçlendirdi.

Siyah beyazlılarda geçen seneki şampiyonluğun kazanılmasında önemli isimlerden biri olan hatta son düzlüğü gelindiğinde oldukça iyi performans sergileyen Cyle Larin ve Rachid Ghezzal ile birlikte takımı sırtlayan isim olmuştu.

Bu iki önemli isimden biri olan Cezayirli sağ kanat oyuncusu Rachid Ghezzal’ın bonservisi 3 milyon Euro karşılığında Leicester City’den almayı başardı. Sezonun genelinde iyi performans sergileyen Cezayirli Rachid Ghezzal ile oldukça uyum içerisinde oyuna katkı sunan Fransız sağ bek oyuncusu Valentin Rosier 4,8 milyon Euro karşılığında bonservisi alınarak kadroya katıldı.

İşte geçen sezon ki averaj ile gelen şampiyonlukta skor yükünü isimlerin en iyilerinden hatta en iyisi olan 26 yaşındaki kanat forvet oyuncusu Cyle Larin 2018 yaz transfer döneminde 2 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmıştı.

Kanadalı skorer oyuncu ile 4 yıllık sözleşme imzalanmıştı. İşte bu sözleşme bu sezon sonunda bitiyor ve Beşiktaş oldukça geliştirdiği ve vitrine de çıkartmayı başardığı oyuncu ile tekrar masaya oturup sözleşmesini uzatarak kadrosunda tutmak ya da oyuncunun satışı ile elde edilecek önemli bir miktarda bonservis bedeli bekliyor.

Fakat Kara kartalın bu planlarının gerçekleşebilmesi için Cyle Larin cephesi ve Beşiktaş yönetiminin yeni sözleşme şartlarında anlaşması gerekiyor.

Cyle Larin’in temsilcisi ve Beşiktaş Arasındaki Görüşmeler Sürüyor

Cyle Larin’in menejeri Beşiktaş’ta olağanüstü bir performansla geride kalan sezonun ardından Siyah beyazlı yöneticiler ile bir araya geldi ve taraflar sözleşmenin uzatılması ve iyileştirilmesi üzerine ortak noktada buluşmak adına anlaşma zemini aradı.

Kara kartal yıldız futbolcusundan bonservis bedeli elde etmeden ayrılmak istemiyor daha genç yaşında iken siyah beyazlı forma ile görev alan oyuncu Beşiktaş ile geçirdiği 3 sezon ile birlikte oldukça gelişmiş ve birçok yönden kendine özellikler eklemeyi başarmış repertuvarını arttırmıştı. Bu sebeplerden dolayı Beşiktaş oyuncudan büyük miktarda bonservis bedeli elde etmeyi planlıyor.

Kanadalı skorer oyuncunun menejeri Nick Mavromaras’ın Beşiktaş’tan talebi oldukça net şu anda Beşiktaş oyuncuya yeni sözleşmesi ile yıllık 1,5 milyon Euro garanti ücret kazanacağı bir teklif sunarken, kanadalı oyuncu için menajerinin talebi 2,2 milyon Euro aradaki farkın çok olmaması anlaşma zeminin oluşabileceğini gösteriyor eğer anlaşma sağlanamazsa devre arasında Cyle Larin için gelecek olan teklifler değerlendirilecek.

Beşiktaş için ocak transferleri ve adımlar yavaş yavaş belli oluyor. Larin konusunda teklif değerlendirmeye karar veren Kara Katl yönetimi ara trasnfer döneminde oyuncu ile vedalaşıp yerine yeni ve belki de yeni oyuncularla yoluna devam edecek. Beşiktaş sezona iyi başlayamadı bunu düzeltme için ocak transfer dönemini bekliyor.