Beşiktaş’ta Devre Arasında Ayrılık Var

Geçtiğimiz sezonu çifte kupalı tamamlayan Beşiktaş, bu sezonun ilk 12 haftasında beklentilerin oldukça altında kaldı ancak sezon onlar için henüz tamamen bitmiş değil.

Geçtiğimiz sezonda da kötü bir başlangıç yaptıktan sonra oldukça iyi bir toparlanma yaşayan ve hem Türkiye Süper Ligi hem de Türkiye Kupası’nı müzesine götüren Siyah Beyazlılar, bu sezon da benzer toparlanmayı yaşamayı hedefliyor.

Bu hedef doğrultusunda devre arasına girilene kadar lider Trabzonspor’un var olan puan farkını daha da arttırmaması için olabildiğince fazla maçı kazanmak isteyen Beşiktaş, devre arasında da kadroya yapacağı eklemelerle birlikte şampiyonluk başarısını tekrarlamak istiyor.

Kadroya katılacak oyunculara kaynak yaratabilmek için takımda düşünmediği oyuncularıyla yollarını ayırmak isteyen Siyah Beyazlılarda bazı oyunculara ayrılık yolu gözüküyor.

N’Sakala’nın Bileti Kesildi

Geçtiğimiz sezonun başında Sergen Yalçın’ın eski takımlarından Alanyaspor ile sözleşmesi bittikten sonra Beşiktaş’a katılan sol bek Fabrice N’Sakala bu sezon gösterdiği performans nedeniyle takımdan gönderilmesi planlanan oyuncular listesine girmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz sezon da birçok maçtaki görüntüsü nedeniyle taraftarlar tarafından sert eleştirilere maruz kalan ancak Sergen Yalçın’ın birçok maçta forma verdiği Demokratik Kongolu oyuncu, bu sezon oynadığı maçlarda vasatı bir türlü aşamadı ve gözden düştü.

Rıdvan Yılmaz’ın performansını geliştirmesi ve Umut Meraş’ın da takıma katılmasıyla birlikte 3’üncü alternatif haline geldiği belirtilen 31 yaşındaki oyuncunun gösterdiği kötü performansa, ligin 12’inci haftasında kaybedilen Trabzonspor maçından sonra Trabzonsporlu Yusuf Sarı’nın paylaşımlarını beğenmesi de eklenince takımdan gönderilmesine dair karar alındığı ifade ediliyor.

Ljajic, Lens ve Douglas Gönderilmeye Çalışılıyor

Beşiktaş’ın uzun bir süre kadro dışı bıraktığı üç oyuncusu Adem Ljajic, Jeremain Lens ve Douglas’ın da kaderi değişmiş değil.

Ne olursa olsun takımda istenmeyen ve mümkün olan en kısa sürede gönderilmesi planlanan üç oyuncudan, devre arasında tekrar kendilerine takım bulmaları istenecek. Yaz transfer döneminde kendilerine gelen teklifleri çeşitli bahanelerle reddeden ve takımda kalmaya devam eden 3 oyuncuyla alakalı olarak kesinlikle yolları ayırma tasarrufunda bulunan Beşiktaş, oyunculara gelebilecek herhangi bir teklifi hemen değerlendirmeye almak istiyor.

Bu üçlü arasında en çok ayrılığa yakın olan ise Adem Ljajic. Geçtiğimiz sezon Sergen Yalçın tarafından çeşitli maçlarda görev verilmesine rağmen istenileni veremeyen Sırp oyuncu kadro dışı bırakılmış ve takımda daha düşünülmediği açıklanmıştı.

Beşiktaş formasıyla maçlara çıkamadığı için Sırbistan Milli Takımından da uzak kalan Adem Ljajic’in bu durumdan rahatsız olduğu ve tekrar Milli Takıma yükselebilmek adına kendi ülkesinin takımlarından birine dönmek için temaslara başladığı ifade edilirken, Beşiktaş’ta büyük hayal kırıklığı yaratan Jeremain Lens’in de Süper Lig ve ülkesi Hollanda’nın liginden takımlarla iletişim halinde olduğu belirtiliyor.

Kartal, Beşiktaş’ta aldığı yüksek maaş nedeniyle başka bir takıma gitmek istemeyen Douglas’ın durumu ise halen belirsizliğini koruyor.