BEŞİKTAŞ’TA ÖNEMLİ OYUNCULARIN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

BEŞİKTAŞ’TA ÖNEMLİ OYUNCULARIN SÖZLEŞMESİ BİTİYOR

3 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Içerisinde bulunduğumuz sezonun sona ermesi itibarıyla Süper Lig’in Lider ekibi siyah-beyazlı takım Beşiktaş’ta 10 oyuncunun sözleşmesi bitecek.

Siyah-beyazlı ekipte şampiyonluğa emin adımlarla gidilirken içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla harika performans ortaya koyan bazı oyuncular takımdan ayrılırken bu futbolcular ile sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı merak konusu.

SÖZLEŞMESİ SONA ERECEK TÜRK FUTBOLCULAR

Siyah-beyazlı ekibin sezonun en az gol yiyen takımı olmasında Büyük bir rol oynayan ve 2015/2016 sezonunda siyah-beyazlı ekibin kadrosuna dahil olmuş olan yetenekli file bekçisi Utku yuvakuran Haziran ayı itibarıyla sözleşmesinde sona gelinecek.

Siyah-beyazlı ekibe Eskişehirspor altyapısından dahil olan 2018-2019 sezonunda kontratına imza atan yetenekli futbolcu Dorukhan Toköz sezon sonu itibarıyla siyah-beyazlı ekip ile yollarını ayırma planları yapıyor. Siyah-beyazlı Beşiktaş ekibin tecrübeli sağ kanat oyuncusu Gökhan Töre sözleşmesi Haziran ayında sona erecek bu futbolcu ile Yeni kontrat imzalanıp imzalanma yazacağı henüz belli olmuş değil.

Sözleşmesi sona erecek olan bir başka Türk futbolcu ise geçtiğimiz kış transfer periyodunda Premier Lig ekiplerinden Everton’dan kiralık olarak kadroya dahil olmuş olan golcü oyuncu Cenk Tosun yetenekli futbolcu yaşadığı şanssız sakatlığın ardından sezonu kapatmıştı.

BEŞİKTAŞI ZİRVEYE TAŞIYAN YABANCI FUTBOLCULAR

Siyah-beyazlı ekip de gol Yollarında etkili oluşuyla adından sık sık söz eden ve siyah-beyazlı ekibe imza atarken yaşamış olduğu kronik sakatlık nedeniyle soru işaretleri yara tam golcü oyuncu Vincent Aboubakar’ın sözleşmesinin uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu.

İçerisinde bulunduğumuz sezonun başında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City’nin kiralık olarak kadroya dahil olan ve Belkide Beşiktaş’ı şampiyonluğa götüren oyuncu olarak anılacak futbolcu Ghezzal sezonun sona ermesinin ardından eski kulübüne tekrar dönecek.

Siyah-beyazlı Beşiktaş ekibinin kaptanı futbolun yaşa olmayacağını gösteren 38 yaşındaki Kaptan Kanadalı orta saha oyuncusu Atiba bir sezon daha futbol oynamaya devam edip etmeyeceğine karar verdikten sonra siyah-beyazlı ekip ile masaya oturacak.

Siyah-beyazlı forma altında iyi bir performans ortaya koyan içerisinde bulunduğumuz sezonun başında Portekiz ekiplerinden Sporting takımından kiralık olarak kadroya dahil edilen futbolcu Valentin Rosier sezonun sona ermesinin ardından Kulübü’nün yolunu tutacak.