BEŞİKTAŞ’TA SERGEN YALÇIN SONRASI TEKNİK ADAM İSİMLERİ

Siyah beyazlı takım ile şampiyonluk yaşayan ancak bu sezon ki takımın kötü gidişatı sonrasında yönetime istifasını sunan teknik adam Sergen Yalçın ile yollar karşılıklı anlaşılarak ayrılmışlardı.

Boşalan teknik direktörlük koltuğuna ise arayışlara başlayan kara kartal Fenerbahçe derbisine kadar yeni teknik adamı ile anlaşarak derbide teknik adamı ile olmak istiyorlar.

Süper lig de bu hafta oynanacak olan Yukatel Kayserispor maçında ise takımın başında kimin olacağı ise merak konusu olurken takımın başında teknik direktörlüğe geçici olarak altyapı antrenörlerinden Önder Karaveli getirildi.  Kara kartalın Süper Lig ’de bu hafta oynayacağı Yuketel Kayserispor maçında takımın başında Önder Karaveli olacak.

Geçici olarak takımın başına getirilen altyapı antrenörlerinden Önder Karaveli bu hafta takımı idare etmesi beklenirken Sergen Yalçın yerine de teknik adam arayışları tabi ki başlamış durumda.

Sergen Yalçın ile yollarını ayıran Beşiktaş’ın son olarak Norwich City’de görev yapan Alman teknik direktör Daniel Farke’yi takımın başına getireceği iddia ediliyor. Başka Alman teknik adamların isimleri de duyulurken Hannes Wolf, Thorsten Fink gibi Alman hocaların ismi öne çıkarken, Rus teknik adam Stanislav Cherchesov’u takımın başına getirebileceğini iddia ediliyor.

DANİEL FARKE

Beşiktaş ‘ın teknik adam adayları arasında en gülü aday olan Daniel Farke, teknik direktörlük kariyerine ülkesi Almanya’da başlamıştı.

Alman teknik adamın en dikkat çeken başarısı ise Championship’te bulunan Norwich City’nin başına geçen teknik adam 2017’de Norwich’in başına geçtikten sonra 2018-19 sezonu sonunda İngiliz ekibini Premier Lig’e çıkardı. Taktiksel anlamda oldukça zengin olan tecrübeli Alman teknik adam siyah beyazlı takıma gelmesi en büyük sorunu yaş olarak ileri seviye oyuncular ile nasıl bir uyum yakalayacak olması.

STANİSLAV CHERCHESOV

Kara kartal ın teknik adamlık için düşündüğü en güçlü ikinci isim Rus tecrübeli teknik adam Stanislav Cherchesov oldu.

Dış görünüş olarak oldukça sert bir teknik adam olan Stanislav Cherchesov belki de takımda ki oyuncuları kendine getire bilecek yeniden disipline edecek bir isim ola bilir.

Teknik direktörlük kariyerine 2004’te Avusturya’da Kufstein ve hemen sonrasında Wacker Tirol ile başlayan 58 yaşındaki Stanislav Cherchesov, 2007’de Spartak Moskova’nın başına geçerek ülkesine dönmüştü.

Stanislav Cherchesov son olarak 2016-21 yılları arasında Rusya Milli Takımı’nın başında yer almıştı.

BEŞİKTAŞ’IN LİSTESİNDE TÜRK TEKNİK ADAMLARDA VAR

Teknik adamlık koltuğuna düşünülen Türk teknik adamlar arasında ilk isim Şenol Güneş olurken Samet Aybaba ve Çağdaş Atan ismi de çıkmış durumda.

Teknik ve taktik olarak güçlü bir teknik adam ile anlaşmak isteyen Beşiktaş yönetimi bu anlamda Çağdaş Atan hoca da liste de ilk sırada yer alması gerekir.

Yabancı teknik adam isimleri ön plana çıkmış olsa da takım da nasıl bir yapılanmaya başlayacaklar ise beklentilerini karşılaya bilecek ve özellikle takımın şuanda ki içinde bulunduğu kötü durumdan da çıkarması gerekiyor.