Beşiktaş’ta Tekrar Şampiyon Olma Planları Yapılıyor

Geride bıraktığımız sezonu iki kupa ile kapatarak başarılı bir dönemi geride bırakan Beşiktaş’ta gelecek sezonun hazırlıkları devam ediyor. Hatırlanacağı üzere siyah beyazlı yönetim, geçtiğimiz günlerde başarılı teknik adam ile 1 yıl daha anlaşma sağladı.

Öte yandan Beşiktaş’ta birkaç oyuncu ile de yollar ayrıldı. Ayrıca gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edecek olan siyah beyazlılar, buna göre kadro planlaması yapmaya devam ediyor. Buna ek olarak Beşiktaş’ta geçen sezon başarılı bir performans sergileyen genç kaleci Ersin Destanoğlu’na teklifler gelmeye devam ediyor.

Beşiktaş’ın Kaleci Planı

Beşiktaş’ta gelecek sezonun kadro planlamaları devam ediyor. Başta kaleci Ersin Destanoğlu olmak üzere siyah beyazlılara transfer teklifleri de gelmeye devam ediyor. Özellikle Ersin Destanoğlu transferi üzerinde duran Beşiktaş, iyi bir bonservis teklifi gelmesi halinde oyuncunun takımdan ayrılmasına izin verecek. Böyle bir durumda da B planını hazırda tutan siyah beyazlılar, genç kalecinin yerini geçen sezon Belçika’nın Anderlecht takımında forma giyen Timon Janis Wllenreuther ile doldurmayı düşünüyor.

Timon Janis Wllenreuther Forma Giydiği Kulüpler

Kalecilik kariyerine 2012 – 2013 sezonunda Almanya’nın Karlsruher U19 takımında başlayan Timon Janis Wllenreuther, burada bir sezonda 16 maçta oynadı. Daha sonra 2013 – 2014 sezonunda bir başka Alman takımı olan Schalke04 U19’da oynamaya başlayan Timon Janis Wllenreuther, 17 maçta sahaya çıktı. Ardından 2014 – 2015 sezonunda ise Schalke 04’ün B takımında oynamaya başlayan 25 yaşındaki file bekçisi, burada da 16 maçta kaleyi korudu.

Daha sonra 2015 – 2016 sezonunda İspanya’nın Mallorca takımına transfer olan Alman kaleci, burada 33 maçta oynadı. Ardından 2016 – 2017 sezonunda tekrardan eski takımı Schalke’ye dönen Timon Janis Wllenreuther, 9 maçta sahaya çıktı. 2017 – 2018 sezonunda ise Hollanda’nın Willem II takımının yolunu tutan 25 yaşındaki kaleci, üç sezon boyunca Hollanda takımında oynadı.

Timon Janis Wllenreuther, üç sezonda toplamda 77 maçta sahata çıkan Timon Janis Wllenreuther, geride bıraktığımız 2020 – 2021 sezonunda ise Belçika’nın Anderlecht takımda oynadı. Alman file bekçisi, 27 maçta kaleyi korudu. Böylece Timon Janis Wllenreuther, kariyerinde toplamda 127 maçta sahaya çıktı ve kalesinde toplamda 195 gol gördü.