Beşiktaş’ta Üç Hedef

Süper Lig’in son şampiyonu Beşiktaş, ligin ilk 12 haftası sonunda beklenilen seviyelere gelebilmiş değil. Kadrosuna önemli eklemeler yapmasına rağmen takım olarak da bireysel olarak da istenilen odaklanmayı ve uyumu gösteremeyen Beşiktaş, hem savunmada hem de hücumda yaşadığı problemlerle de dikkat çekiyor.

Bu bölgelerde bazı oyuncuların ayrılmasının muhtemel olması, bazılarının da yetersiz görülmesi nedeniyle Ocak ayında açılacak transfer penceresinde eklemeler yapmayı planlayan Kara Kartal’ın hedefinde 3 isim var.

Beşiktaş Eski Oyuncularıyla Görüşecek

Siyah Beyazlıların hücum yollarında yaşanan sıkıntıları çözebilmesi için kadroya dâhil etmeyi planladığı iki isim, eskiden Beşiktaş forması giyen Cenk Tosun ve Talisca olarak ifade ediliyor. Beşiktaş’ta önemli işler başaran ve Türkiye futbol tarihinin en pahalı transferi olarak Everton’a giden Cenk Tosun, Everton’ın çok sık teknik direktör değiştirmesine bağlı olarak taktik anlayışta da yaşanan değişimler ve yaşadığı sakatlıklar nedeniyle Liverpool kentinin temsilcisinde istenilen seviyelere ulaşamadı.

Beşiktaş ile birlikte birçok başarıya imza atan ve geçtiğimiz sezonun yine Ocak ayında kiralık olarak Siyah Beyazlılara katılan Cenk Tosun, karantina ve sakatlıklar nedeniyle sadece 3 maç oynayabilmiş ancak bu 3 maçta 3 gol ve 1 asistlik katkı yaparak ne kadar önemli bir golcü olduğuna dair resital sunmuştu.

Bu sezonun sonunda Everton ile sözleşmesi bitecek olan 30 yaşındaki oyuncunun, kulübünün sözleşme uzatmak adına herhangi bir girişimde bulunmaması nedeniyle Ocak ayında ayrılmaya da sıcak baktığı iddia ediliyor. Beşiktaş’ın gündeminde yer alan bir diğer eski oyuncusu ise Cenk Tosun ile aynı dönemde forma da giyen Anderson Talisca olarak ifade ediliyor.

Beşiktaş’ta 2 sezon kiralık olarak forma giyen ve büyük bir etki yaratan Brezilyalı oyuncu, Çin’den Suudi Arabistan’a ciddi bir yıllık maaş karşılığında transfer olmuş ancak kulübünün ekonomik kriz yaşaması nedeniyle takımdan ayrılma kararı almıştı.

Brezilya Milli Takımı tecrübesi olmaması ve başka bir ülkenin pasaportunu da taşımaması nedeniyle Avrupa kulüplerinden teklif almasına pek ihtimal verilmeyen Anderson Talisca’nın temsilcisi aracılığıyla Kara Kartallara önerildiği belirtilirken, aynı bölgede yeni transfer Alex Teixeira’nın da oynaması nedeniyle, sezon sonu bitecek sözleşmesini uzatmak konusunda problem çıkaran Larin’in Ocak ayında gönderilmesi ve Teixeira’nın da sola kaydırılması bekleniyor.

Savunmada Hedef Kaan Veya Godin

Beşiktaş’ta bu sezon göze çarpan savunma problemlerini çözebilecek bir oyuncunun da arayışı sürüyor. Yaz transfer döneminde Sassuolo’da forma giyen Milli oyuncu Kaan Ayhan için kulübüyle yoğun bir şekilde pazarlık yapan Beşiktaş, İtalyan temsilcisinin yüksek bonservis beklentisi nedeniyle transferden vazgeçmişti.

Ahmet Nur Çebi’nin isteyip de alamadıkları tek oyuncu olarak nitelendirdiği Kaan Ayhan için tekrar girişimlerde bulunması bekleniyor.

Kaan Ayhan’ın da kulübünde oynamadığı için mutsuz olduğunu açıklamasından sonra şansının arttığı düşünülen Beşiktaş’ta eğer Kaan konusunda Sassuolo ile anlaşmaya varılamazsa yaz transfer döneminde gündeme gelen Diego Godin tekrar değerlendirilecek. Cagliari forması giyen Uruguaylı savunmacı, Ocak ayında takımdan gönderilmesi beklenen Fabrice N’Sakala’nın gidişiyle birlikte yabancı sınırına da takılmamış olacak.