covid 19

Beşiktaş’tan Anlamlı Talep

Corona virüsü covid 19 ile mücadelede en ön safta olanlar sağlık çalışanlarıydı. Doktor, hemşire ve hasta bakıcılar başta olmak üzere sağlık çalışanları fedakârca tüm dünyada ve Türkiye’de corona virüsü ile mücadele ediyorlar. Bu mücadelede kendileri de corona virüsüne yakalanan ve hayatını kaybeden sağlık çalışanları oldu.

11 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de de corona virüsü mücadelesi başlamıştı. Pandeminin Türkiye’de ilk vakalarından biri de birçok hayat kurtaran Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu oldu. Çağa Tıp Fakültesi’nde doktorluk yapan ve corona virüsü hastalarını tedavi eden Cemil Taşçıoğlu’nun kendisi de virüse yakalandı. 1 Nisan tarihinde 68 yaşında covid 19 sebebiyle Cemil Taşçıoğlu hayatını kaybetti. Beşiktaş Kulübü ise anlamlı bir girişimde bulunarak 2020-2021 futbol sezonuna Cemil Taşçıoğlu adının verilmesi için TFF’na başvuru yaptı.

İstanbulspor da Yapmıştı

Cemil Taşçıoğlu’nun sağlık alanında yaptığı katkılar ve adının yaşaması için yapılan bu başvuru TFF tarafından değerlendirilecekti. Daha önce İstanbulspor da aynı talebi TFF’na yapmıştı. İstanbulspor ve Beşiktaş’ın amacı pandemi döneminde herkes kendini corona virüsünden korurken, hayatlarını ikinci plana atıp pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarını unutmadıklarını göstermekti.  

Güncel Yazılar