Beşiktaş’tan Cenk Tosun Müjdesi

Beşiktaş’dan son dakika transfer haberi geldi. Cenk Tosun tekrardan siyah beyaz renklerine bürünüyor ve Beşiktaş’a geri dönüyor. Transfer döneminin son günlerine gelmişken Beşiktaş’ın bu atağı tüm taraftarları mutlu etti.

Siyah-beyazlı ekip uzun zamandır uğraş verdiği Hulk transferinde maalesef bir yol katedemedi. Bu transfer için yol katedemeyen Beşiktaş bu sefer ibreyi Cenk Tosun’a yöneltti. Beşiktaş’ın teknik direktörü Sergen Yalçın ekibine bir forvet dahil etmek istiyor.

İngiltere’den Beşiktaş için müjdeli o haber sonunda geldi. Cenk’in ayrılığına izin verdiklerini açıklayan İngiltere transfer için resmen izin çıkarttı. 

Everton menajeri Carlo Ancelotti transfer operasyonu için açıklamalarda bulundu. 

CENK’İN OYNAMA İSTEĞİ VAR

Evrton’ın Newcastle maçı öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Ancelotti Cenk Tosun hakkında açıklamalarda bulundu. Cenk’in gidip gitmemesi hakkında henüz net bir şey söyleyemeyeceğini fakat bu konuda çaresiz olmadıklarını dile getirdi. Cenk’in yerine de alternatif olarak Richarlison ile oyun kurağını belirten Ancelotti açıklamasını bitirdi.

İngiliz ekibi, Cenk’in sezon sonuna kadar alacağı 1 milyon 250 bin Euro’nun tamamını Beşiktaş’ın ödemesi halinde transfere onay vereceğini söyledi.  

Siyah-beyazlılar ise sezon sonuna kadar kiralamak istediği başarılı oyuncunun ücretinin bir kısmını Eveton’ın karşılamasını istiyor.  

Yapılacak olan son görüşmede Beşiktaş’ın İngiliz ekibinin şartını kabul etmesi halinde Cenk Tosun transferi tamamlanabilecek. 

Cenk Tosun’a Beşiktaş’ın dışında Rusya’nın CSKA Moskova, İtalya ve İspanya liginden takımların da ilgisi var.

Gelen bilgilere göre, Cenk, Milli Takım için Ertelenen Euro 2020 turnuvasına hazırlanmak ve bu fırsatı kaçırmamak istiyor.

Cenk Tosun, 2018 Ocak’da 22,5 milyon Euro karşılığında Beşiktaş’tan Everton’a transferi gerçekleşmişti. 2020-2021 sezonunda Everton’da 7 maça çıkan başarılı milli futbolcu 1 gol attı. 

Beşiktaş’ın bu transferi gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ise şimdiden Beşiktaş taraftarları için merak konusu oldu. 

ARTIK BEŞİKTAŞ’TA

Dün yapılan açıklamalar ve paylaşımlar neticesinde Cenk Tosun uçtuğu yuvasına tekrar dönüyor. Sezon sonuna kadar Cenk Tosun’u kiralayan kara kartal Beşiktaş yönetimi sonraki sezon nasıl bir yol izleyecek merak konusu.

 Cenk Tosun 2018 yılında 22,5 milyon Euro karşılığında Beşiktaş’tan Everton’a transfer olmuştu.