Beşiktaş’tan Kötü Başlangıç

Siyah beyazlı takım şampiyonlar liginde grup aşamasında ilk maçını kendi sahasında Vodafone Park ‘ da rakibi Alman devi B. Dortmund ile karşı karşıya geldiler.

Mücadeleye beklenenin üzerinde rakibin üzerinde müthiş bir baskı ile başlayan siyah beyazlılar yakaladıkları gol pozisyonlarını değerlendiremediler.

Rakip B. Dortmund yakaladığı iki net pozisyonu da ilk yarıda gole çevirerek ilk yarıda Beşiktaş karşısında 2 – 0 önde kapadılar.

İkinci yarıda Beşiktaş’ ın geç gelen gölü maçı bitirmiş oldu. Siyah beyazlılar şampiyonlar ligi maceralarına ilk maçlarından 2 – 1 mağlup ayrılarak başlamış oldular.

Pjanic Beşiktaş’a Seviye Atlattığı Kesin

Şampiyonlar ligine puan ile başlamak isteyen siyah beyazılar müthiş taraftar desteğini de arkasına alarak maça hızlı başladılar.

Siyah beyazlıların ilk 20 dakikadaki oyunu takdire şayan bir performans sergilediler. Oyunun hakimiyeti ve topa sahip olan siyah beyazlılar Pjanic ‘in liderliğinde Barshuayi’ yi savunma arkasına koşturmaya kaçırmaya çalıştılar ki çok da etkili oldu.

İlk 20 dakikalık bölümde topa hakim olma pozisyon üstünlüğü Beşiktaş da olmasına rağmen bunu 90 dakikaya yaymakta genel bir sorun olduğu için oyun devamlılığında sıkıntılar yaşadık.

Pjanic ‘in orta sahada ki üstünlüğü Josef ‘in savunma anlamında çok fazla yıpranması Dortmund orta sahasının hızlı oyunu Atiba’ yı da bir hayli yıprattı.

Duran topun başına geçen usta ayak Pjanic etkili ortasında Montero’ nun kafasında 90+4 ‘de farkı bire düşürdüler.

Beşiktaş’ ın bu oyunu süper lig de birçok takımı geride bırakmasına yetecek seviyede olduğu kesin ancak şampiyonlar liginde bu oyunun siyah beyazlı takıma yetmeyeceğini bir kez daha görmüş olduk.

Dortmund Zorlanmadı

Grubun favori takımına karşı oynana ilk maçta B. Dortmund siyah beyazlı takımın özellikle savunmada ki zaaflarını alanlarını iyi değerlendirerek ilk yarıda ki buldukları 2 gol ile maçı bitirdiler.

Beşiktaş’ a göre daha etkili koşular yapan Dortmund ilk golde N’ Sakala’ nın yarattığı boşluktan yararlanan Bellingham iyi değerlendirdi ve çapraz da olmasına rağmen iyi bir vuruş yaptı.

Aynı boşluğu ikinci golde taç atışında yakalayan Dortmund uyuyan Beşiktaş savunmasında Bu kez Bellingham boşluktan çıkıp Haaland ‘ a golün asistini yapmıştı.