Beşiktaş’tan Süper Açılış 13 Ağustos’ta Geldi

Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Beşiktaş yeni sezon ilk maçında sahasında rakibi Ç.rize ‘yi 3-0 gibi net skor ile geçerek yeni sezon merhaba dedi.

Şampiyon Kaldığı Yerden

Geçtiğimiz sezonun çift kupa sahibi olan siyah beyazlılar sahaya oldukça iyi çıktı. Sahaya 4-1-4-1 dizilişi ile çıkan sergen hoca rakibine ilk dakikadan itibaren ön alanda baskısı ile rakibini daralttı. Rakip savunmadan dönen topları kaparak rakibi kendi sahasına hapsetti ve maçı tek kaleye çevirdi. Erken gelen gol ile oldukça rahatlayan ekip yeni transfer Kenan‘ın pasında N’Koudo çaprazdan sert şut ile 1-0 öne geçtiler. İlkyarı Beşiktaş ‘In golü sonrası tempo biraz da düşmüş olsa da oyunun kontrolü siyah beyazlı oyuncular da oldu ve ilk yarı 1-0 önde kapadılar.

Maçın ikinci yarısına da oyunun kontrolü Beşiktaş da başladı ve 52. Dakikada Rosier’ in topunu tamamlayan 38’lik Atiba takımını rahatlatan golü kaydetti 2-0. Atiba orta sahadaki fizik gücü ve dinamikliği ile takımı için ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu tekrar hatırlattı. Oyuna 69.dakikada giren C. Larin takımının 3. Gol kaydederek maçın skorunu belirlemiş oldu.

Genel olarak Beşiktaş kadrosunun yaş olarak yüksek olması bunun ile beraber orta sahada Atiba ve Josef ‘in performansı fizik gücüne dayalı oyuncular olması ile oldukça iyiydi. Siyah beyazlıların kadrosuna kattığı iki isim bunlar Salih Uçan ve Kenan karaman‘ dı tam olarak hazır halde olmayan oyuncular için takıma katkıları zaman ile takım uyumu ile artacaktır.

Ç. Rizespor ise maç içerisinde 2 pozisyon dışında pek bi olumlu varlık gösteremediler. Teknik direktörleri Bülent Uygun için kötü bir başlangıç ile başladı. Bu sene Ligde en çok Teknik Direktör değişimine giden ekiplerin başında gelecek gibi görünüyor Karadeniz ekibi.

Vodafone Park’ta Zemin Problemi

Yeni sezon öncesi stadyumların zeminleri daha hazır halde olması beklenirken yenilenen zeminin henüz tam anlamda hazır olmadığı maç içerisinde gözle görülür derecede oyuncuların performanslarını oldukça etkiledi. Özelikle maçın ikinci yarısı ile git gide ağırlaşan zemin de çimlerin kalkmasına neden oldu. İki takımında maç içinde ritimlerinin kaybolmasına neden oldu.