Bosna Hersek’te Akıl Almaz Saldırı Holiganlar Sınırlarını Aştı

Bosna Hersek sokaklarında benzeri yaşanmamış dehşet verici bir olay tarihe geçti.Holiganlar hakemi diri diri yakmaya çalıştı. Bosna Hersek Premier Ligi maçında Velez Mostar, evinde Borac’ı konuk etti.

Borac’ın 2-0 üstünlüğüyle devam eden maçta 82.dakikada ev sahibi takımın taraftarları, maçın hakemi Sabrija Topalovic’e tepki gösterdi. Karşılaşmanın bitiminde Holigan taraftarlar, maçın hakeminin aracını ateşe verdi.

Hakemi Öldürmeye Çalıştılar

Bosna Hersek Premier Ligi’nde  Velez Mostar ve Borac karşılaşması gerçekleşti. Mücadelenin 31. dakikasında topu ağlarla buluşturan Vranjes, Borac’ı ev sahibi Velez Mostar takımı karşısında 1-0 öne geçirdi. Bu noktada her şey olağan akışında ilerliyordu. Ancak maçın ilerleyen dakikaları hiç de normal olmayacaktı.

Karşılaşmanın 81.dakikasına gelindiğinde misafir takım Borac 2. golü ağlara gönderdi. Atılan bu gol ile Velez Mostar ve Borac arasındaki fark 2’ye çıktı. Bu durumun ardından ev sahibi Mostar’ın taraftarları adeta kendini kaybederek çığrından çıktı. Maçın hakemi olan Sabrija Topalovic’in kararlarına sert çıkan taraftarlar tribünde sahaya atladı.

Ardından hakeme saldırma girişiminde bulunan Mostar taraftarları ortalığı birbirine kattı. Sahanın karışmasının ardından takımlar 10 dakika sonra alanı terk etti.

Holiganlar Henüz Bulunamadı

Taraftarların öfkesi sahadaki saldırıları ile son bulmadı. Stadyumun dışına taşan tüyler ürpercisi bir eylem gerçekleşti. Maçın çıkışında öfkeli taraftarlar akla gelmeyecek bir saldırıda bulundu.Maçın hakemi ve öfkenin hedefi olan Sabrija Topalovic ve iki yardımcısının da bulunduğu araç kimliği belirsiz 5 holigan tarafından saldırıya uğradı.

Hızlarını alamayan holiganlar saldırının dozunu arttırdı. Akla gelmeyecek bir saldırı gerçekleştirdiler. Hakemin ve yardımcıların bulunduğu aracı hiç düşünmeden ateşe verdiler. Hakem ve yardımcılar araçtan son anda çıkmayı başardı. Saldırının ardından araç kullanılmaz hale geldi. Saldırganların yakalanması için harekete geçen emniyet yetkilileri henüz kimlik tespitini gerçekleştiremedi.