Bronz Madalyadan Olimpiyat Dördüncüsüne… İşte Tokyo 2020’de Milliler

Tokyo 2020 fırtınası tüm hızıyla devam ediyor. Olimpiyat Oyunları’nda ikinci günü devirdiğimiz şu heyecan dalgasında Milliler tüm çabalarını ortaya koyuyor. Tokyo 2020, korona virüs sebebiyle 1 sene ertelenerek 2021 yılında yapılması kararıyla karşı karşıya kalmış ve buna bağlı olarak da gerekli tedbirler alınmıştı.

Bu tedbirler kapsamında seyircisiz oynanan müsabakalar gerçekleşirken yetkililerin gerekli tüm hijyen kurallarına da dikkat ettiği kaydedildi. Japonya’nın başkenti Tokyo’da devam eden Olimpiyat rüzgarı, 8 Ağustos tarihine kadar esecek.

Hatice Kübra Bronz Madalyada, Hakan Reçber Çeyrek Finalde…

Tokyo 2020 fırtınasında Milli sporcularımız çetin bir mücadele verirken sonuçlar bir bir açıklanmaya başladı.

Milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün 57 kiloda bronz madalya maçına çıkmaya hazırlanıyor. İlgün, son 16 turunda sporcu Nishi Lee Lindo Alvarez ile karşı karşıya gelmiş ve sporcuyu eleyerek çeyrek finale yükselme imkanı elde etmişti. Fakat daha sonra ABD’li Anastasija Zolotic’e mağlup olarak finale çıkma şansını yitiren Milli tekvandocu, rakibinin finale çıkmasıyla repesaja kalma hakkı elde etti.

Repesajda Faslı sporcu Nada Laaraj ile karşı karşıya gelen Milli tekvandocu, 6*0 maçı kazanarak bronz madalya maçına çıkmaya hak kazandı. Hatice Kübra İlgün, bronz madalya maçında İranlı Kimia Zenoorin Alizadeh ile mücadele verecek.

Olimpiyat fırtınasında Milli tekvandocu Hakan Reçber 68 kiloda çeyrek finale yükselmeye hak kazandı. Son 16 turunda Brezilyalı tekvandocu Edival Pontes ile karşı karşıya gelen Milli tekvandocu, üstün bir farkla ilk raundu 8-2 skoruyla aldı.

Milli tekvandocu toplam skorda ise 16-14 skoruyla zafere ulaştı. Bu yolla Millilerimizden Hakan Reçber çeyrek finalistlerden biri olmuş oldu.

Ömer Akgün, Havalı Tüfek Finalinde 4. Oldu!

Milli sporcu Ömer Akgün, gerçekleştirilen 10 metre havalı tüfek finalinde çetin bir mücadele ortaya koydu ve 4. Sıraya yerleşti. Toplam 8 sporcunun yer aldığı atışlarda Milli sporcu, madalyayı az farkla kaçırarak 4. Sıraya yerleşirken 207.3 puanla elde ederek olimpiyat dördüncüsü olmaya hak kazandı.

Altın madalyayı ABD’li sporcu Wiiliam Shaner alırken gümüş madalyayı Çinli sporcu Lihao Sheng aldı. Bronz madalyanın sahibi ise Çinli sporcu Haoran Yang oldu.