Konyaspor-Fenerbahçe

Bülent Korkmaz’dan Tarihi Hareket

Süper Lig 26. Haftada 14 Mart Cumartesi günü (dün) oynanan Konyaspor-Fenerbahçe maçından Konyaspor 1-0 galip ayrıldı. Konyaspor’a galibiyet getiren golü 41. Dakikada Bajic attı. Fenerbahçe ise aldığı bu yenilgi ile ligde 7. Sırada yer aldı ve düşüşünü sürdü. Fenerbahçe’nin Konyaspor karşısında aldığı yenilginin Türk futbolunda tarihi bir özelliği de vardı.

Konyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz takımının Fenerbahçe’yi yenmesi ile Bülent Korkmaz aynı sezonda iki ayrı takımda Fenerbahçe’yi yenen spor adamı oldu. Bülent Korkmaz süper ligin ilk yarısında 4 Ekim 2019’da oynanan Fenerbahçe Antalyaspor maçında Antalyaspor’un teknik direktörlüğü görevindeydi. Bülent Korkmaz’ın teknik direktörü olduğu bu maçta Antalyaspor Fenerbahçe’yi 1-0 Fenerbahçe’yi yenmişti.

Yılmaz Vural ve Bülent Korkmaz

Ligin ikinci yarısında şubat ayında Konyaspor teknik direktörlük görevi için Bülent Korkmaz ile sözleşme imzaladı. Bülent Korkmaz’ın çalıştırdığı Konyaspor cumartesi günü Fenerbahçe’yi 1-0 yendi. Konyaspor’un aldığı bu galibiyet ile Bülent Korkmaz aynı sezonda Fenerbahçe’yi iki farklı takımda yenen tek teknik direktör oldu.

Bülent Korkmaz’ın bu tarihi başarısını 1997-1998 sezonunda Yılmaz Vural yakalamıştı. Yılmaz Vural 1997-1998 sezonunda Trabzonspor teknik direktörü olarak Fenerbahçe’yi 3-1 yenmiş, aynı sezon Gençlerbirliği teknik direktörü de olmuştu. Gençlerbirliği teknik direktörü olduğu dönemde de Gençlerbirliği Fenerbahçe’yi 3-0 yenmişti.