Burak Yılmaz Golünü Attı

Burak Yılmaz Golünü Attı

10 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Burak Yılmaz attı, Lille lider turlaması yaptı. UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu 6. hafta maçında aynı zamanda da son maçta Lille, deplasmanda Wolfsburg’u 3 – 0 yenerek rakibini mağlup etti. Lille Salzburg da yani kendi saha alanında Sevilla’yı mağlup etti.

Sonuç 1 – 0 ile bitti. Lille takımının 3 büyük oyuncuyu takımında bulundurduğunu biliyoruz. Türkiye Milli Takım futbolcuları olan Zeki Çelik, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz Lille takımında kadrodalar. Lille, UEFA Şampiyonlar Ligi’nde lider pozisyonunda turlamasını yaptı.

Lille, Son 16 Turunda

Lille, Wolfsburg’un konuğuydu. Almanya’dan 3 – 1 sonucu ile galibiyetle ayrılan Lille, iyi bir sonuçla ilerliyor. 11 içerisinde Burak Yılmaz Lille golünü kaydetti. 72 içerisinde ise Jonathan David Lille’nin golünü kaydetti ve 77’de ise Angel Gomes gol kaydedebildi. Wolfsburg’un tek golünü 89 içeriisnde de Renato Steffen kaydetti. Salzburg galibiyetle günü tamamladı. Grubun sonraki müsabakasında Avusturya takımı Salzburg galibiyetle günü bitirdi.

Salzburg, İspanyol ekibi Sevilla’yı misafir ederek ağırlamıştı. Sevilla’yı misafir ettiği bu müsabakadan 1 – 0 sonucu ile galibiyetle günü tamamladı. Şampiyonlar Ligi heyecanına heyecan kattılar.

Salzburg’un golünü Noah attı. 50. dakikada Salzburg’un golünü Noah Okafor atarak müsabakada heyecanlı dakikalar yaşattı. Bu sonuçla tabii ki Lille takımı yükselişe geçmiş oldu. G Grubunu lider olarak bitiren takım son 16 turuna geçiş yaptı ve yükselmiş oldu.

G Grubu Puan Tablosu

G Grubu puan tablosu şu şekilde açıklanmıştır: Lille 11 puan, Salzburg 10 puan, Sevilla 6 puan, Wolfsburg 5 puan. Lille OSC futbol takımı, Fransız futbol kulübüdür. Lille Olympique Sporting Club, 1944 yılında kurulmuştur ve 2 takımın birleşmesinden meydana gelmiştir. Jocelyn Gourvennec takımın teknik adamıdır.

FC Red Bull Salzburg futbol takımı ise 1933 yılında kurulmuştur. Salzburg takımının teknik adamı ise Matthias Jaissle’dir.

Sevilla Futbol Club, İspanyol futbol kulübüdür. Takımın yakın tarihteki en büyük başarısı 6 defa UEFA Avrupa Ligiyle kupa kazanmasıdır. Sevilla takımının teknik adamı Julen Lopetegui’dir. Wolfsburg futbol takımının teknik adamı Florian Kohfeldt’dir. 1945 yılında Wolfsburg futbol takımı kurulmuştur.