BURSASPOR’DAN BİR YILDIZ DAHA

Türkiye Futbol Federasyonu 1.Lig’in yeşil beyazlı ekibi Bursaspor şimdiye kadar Avrupa ve milli takıma göndermiş olduğu yetenekli genç oyuncularla Altınordu takımı ile birlikte Türk futbolunun yetenekli oyuncu fabrikası konumunda bulunuyor.

Ali Akman, Batuhan Kör, Burak Kapacak gibi yetenekli ve teknik Topçular Avrupa’dan birçok kulübün dikkatlerini üzerlerine toplarken bu yetenekli oyunculara bir Yenisi daha eklenmiş oldu.

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRILDI

Ali Akman, Batuhan Kör, Burak Kapacak gibi yetenekli ve teknik Topçular Avrupa’dan birçok kulübün dikkatlerini üzerlerine toplarken Yeşil-beyazlı ekip Bursaspor’da son dönemlerde bir genç yıldız daha birçok Avrupa kulübünün dikkatini çekmeyi başardı.

Yeşil-beyazlı ekip Bursaspor’un alt yapısından yetişen ve yıldız takımında forma giyen 2001 yılında doğmuş olan yetenekli orta saha oyuncusu Ozan İsmail Koç son zamanlarda yeşil-beyazlı ekip Bursaspor’un göz bebeği haline geldi. 

Süper Lig’den de birçok kulübün izlediği öğrenilen zan İsmail Koç milli takımlarda da U17, U18, U19 takımlarında forma şansı bulmuştu. 

Bu kategorilerde gösterdiği harika performans sebebiyle dikkatleri üzerine toplayan genç yıldız Ozan İsmail Koç geçtiğimiz haftalarda Avrupa şampiyonası grup eleme karşılaşmaları öncesi Türkiye milli takımının Ümit milli takımından davetiye aldı.

AVRUPA KULÜPLERİ İZLİYOR

2001 yılında dünyaya gelen genç yazısı Ozan İsmail Koç orta sahada görev almasının yanında zaman zaman sağ bek mevkiinde de görev yapabiliyor.  Yetenekli futbolcu Ozan İsmail Koç top tekniği ve oyunu iki yönlü oynayabilmesi senin yanında vücut zindeliği ve güçlü fizik yapısı sayesinde dikkat çekiyor.

Fransa’dan Reims ve OH Leuven, İspanya’dan Almeria, Belçika’dan Cercle Brugge ve Yunanistan’dan Panathinaikos Takımlarının oyuncu izleme ekipleri genç oyuncu Ozan İsmail Koç’u yakından takip ediyor. 

Genç futbolcu altyapısından yetişmiş olduğu yeşil-beyazlı ekibin Bursaspor’un birçok farklı yaş kategorisinde Forma giydikten sonra Bursaspor’un al takımına kadar yükselmeyi başardı. 

Orta saha önli bero mevkilerinde forma giyen yetenekli oyuncu görev verilmesi halinde sağ kanatta da oynayabiliyor.  Genç yeteneğin güncel piyasa değeri 200 bin Euro ve takımıyla 2023 yılına kadar kontratı bulunuyor.