BURUK’UN CEZASI 3’E İNDİRİLDİ

Tahkim Kurulu, geçtiğimiz sezonda tarihinde ilk kez Şampiyon olan İstanbul temsilcisi Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk’a daha önce verilmiş olan 5 maçlık cezayı 3 maça indirdiğini bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, 5 Ocak 2021 tarihindeki kararını kamuoyuyla paylaştı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Okan Buruk’un cezasının 3 resmi müsabakadan men ve 25 bin 500 TL para cezasına inmiş olduğu belirtildi.

İRFAN CAN VE RAFAEL DE CEZALANDIRILMIŞTI

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), 29 Aralık 2020 tarihindeki kararlarını açıkladı. Medipol Başakşehir Kulübü, Fenerbahçe maçında flaş röportajların 30 dakika içinde tamamlanmaması sebebiyle 150 bin TL para cezasına çarptırıldı.

Medipol Başakşehir’den İrfan Can Kahveci, karşılaşma hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketlerinden ötürü bir maçtan men ve 13 bin TL para cezası alırken, Rafael de aynı nedenden ötürü 13 bin TL para cezasına aldı.

VERİLMİŞ CEZALAR ŞÖYLEYDİ

MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK’nın, 23.12.2020 tarihinde oynanan FENERBAHÇE A.Ş.-MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Süper Lig müsabakasında,  karşılaşma  sonrası yapılacak flaş röportajların 30 dakika içinde tamamlanmamasından ötürü Süper Lig ve TFF 1. Lig Yayın Talimatının 8/13. maddesi uyarınca 150.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK teknik sorumlusu OKAN BURUK’un, ihraç öncesi  karşılaşma  hakemine yönelik fiili müdahale içeren sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle FDT’nin 36/5-c ile 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması üzere 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 8.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK teknik sorumlusu OKAN BURUK’un, ihraç sonrası  karşılaşma  hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi sebebiyle 1 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK teknik sorumlusu OKAN BURUK’un, tedbire uymama eylemine sebebiyet vermesi FDT’nin 50/1-c maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması üzere 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 16.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK sporcusu RAFAEL PEREIRA DA SILVA’nın, ihraç edilmesine karşın yeşil zeminde yer almasından ötürü talimatlara aykırılık sebebiyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına, karar verildiğini belirtmişti.