Büyük Altay Liderliği Aldı

Süper ligin 7. Haftasının açılış maçında Altay sahasın da Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’  unda güçlü rakibi Beşiktaş’ ı 2 – 1 skor ile geçerek maç fazlası ile liderliğe oturdu.

Maçta ilk golü ikinci yarının henüz başında 47’ dakikada Beşiktaş Güven yalçın’ ın golü ile 1 – 0 öne geçtiler. Altay Beşiktaş ‘ ın golüne önce 57’ dakikada L. Kappel in golü ile cevap verdiler. Altay’ a galibiyeti getiren gol maçın 88’ dakikasında D. Bamba ‘ nın ayağından geldi.

Pes Etmeyen Altay

Altay maça kontrollü başlamış olsa da eksik ve sakat oyuncuları çok olan takıma karşı kendi sahasında daha baskılı bir oyun ile başlaya bilirlerdi. Tecrübeli hoca

ile süper bir ivme yakalayan Altay bugün ikinci yarıda ki istekli ve akıllı oyunları ile güçlü rakibini geçmeyi bildiler.

Zorlu mücadele de Mustafa Denizli maçın son anlarına doğru yaptığı hamleleri ile ve tecrübesini de konuşturan hoca son 10 dakikada maçı kazanmayı bildi.

Altay için bu maç için söyle bir veri de var Altay Süper Lig’de 1995/96 sezonundan bu yana Beşiktaş‘ı iç sahada ilk kez yendi.

Eksik Beşiktaş İlk Mağlubiyetini Aldı

Siyah beyazlı takımda birçok sakat ve eksik oyuncusu bulunmasına rağmen teknik direktör Sergen Yalçın saha zor çıkan bir takıma  çıkardığı ilk 11 de alt yapıdan yetişen U – 19’ dan takviye yaparak  18 yaşında ki Serdar Saatçı sahaya sürmesi dikkat çekti. Birçok hücumu kesen Serdar Beşiktaş ın bu geceki kazancı diye biliriz.

Birçok sakatlığı bulunan Beşiktaş ‘ a maç içerisinde M. Pjanic’ inde oyundan çıkması Beşiktaş ‘ı orta sahada oyun olarak çok zorladı.

İlk golü Beşiktaş Altaylı oyuncunun geri pasında hatalı bir pas vermesi sonucu araya giren Güven Yalçın araya girip attığı gol ile öne geçtiler.

Beşiktaş’ta bu gün N’ Sakala’ nın oldukça bocalaması ki bu normal ters tarafta oynaması bu rakip Altay’ ın oldukça işine gelerek iki golüne de bakılınca ikisi de onun bölgesinden geldi.

Beşiktaş bu kadar olumsuzluğa rağmen sakatlığa eksikliğe rağmen maçın son bölümünde ağırlığını ortaya koymak istese de golü bulamadılar.