Çaykur Rizespor’dan 7. Hafta Hazırlıkları Başladı

Süper Lig’in 7. Hafta karşılaşmalarına sayılı günler kaldı. Haftanın ilk karşılaşmalarından biri ise Çaykur Rizespor ile Medipol Başakşehir ekipleri arasında oynanacak.

Medipol Başakşehir’in ev sahibi ekip olacağı karşılaşma Başakşehir Stadyumu’nda 26 Eylül Pazar günü saatler 16:00’ı gösterdiğinde başlayacak. Karşılaşmada taraflar hanesine puan katmaya çalışacak ve sıralamada üst sıralara çıkmak için çabalayacaklar.

Medipol Başakşehir ekibi, 5. Hafta mücadelesinde Kanarya’ya mağlubiyet yaşatmış ve 3 puanını evine götürmüştü. Bu şekilde ilk puanlarını da alan İstanbul Temsilcisi, aynı zamanda mağlubiyet çizgisini de bozmuş ve sıralamada üst sıralara da çıkmıştı.

Süper Lig’in 7. Haftasında Çaykur Rizespor’u ağırlayacak olan İstanbul Temsilcisi, bir kez daha galibiyet sevinci yaşamak istiyor. Diğer taraftan Çaykur Rizespor ekibi ise sezon boyunca galibiyet yaşamamış iki ekipten biri olarak sıralamada en alt sırada 6. Haftayı kapatıyor.

Süper Lig’in 2. Haftası ile sadece 1 puanı bulunan ekip, ilk galibiyet sevinci için sahaya bir kez daha çıkacak. 7. haftasında talihini döndürmeye çalışacak.

Çaykur Rizespor Mehmet Cengiz Tesisleri’nde…

Sezona beklentilerin altında başlayan Çaykur Rizespor ekibi, Süper Lig’in 7. Hafta karşılaşması için çalışmalarına başladı.

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde ısınma hareketleri ile başlayan antrenman, çift kale maç ile son buldu. Bir önceki hafta da Altay maçında sahaya çıkan ilk 11’ler salonda çalışmalarına devam ederken yeni transfer olan isim Joel Pohjanpalo ise bir fizyoterapist eşliğinde ekipten ayrı olarak çalışmalarını yürüttü.

Takımların Sezon İçindeki Mücadeleleri

Süper Lig’in 7. Haftası için aynı sahada buluşacak Medipol Başakşehir ekibi ile Çaykur Rizespor ekibi sezona yenilgilerle başlayarak, beklentilerin altında kalan iki ekip olarak, dikkatleri üzerlerine çekmişti.

Sezonun ilk 6 haftasını ise 5 mağlubiyet ile kapatan takımlardan Başakşehir bir galibiyet ile 3 puana sahip olurken Çaykur Rizespor ise bir beraberlik ile 1 puana sahip olarak 7. Haftaya hazırlanıyorlar.

Ekipler sıralamada alt sıraları aşındırmaktan uzaklaşmak ve puan kaçırmamak istiyorlar. Nefesleri kesecek mücadelede hangi takım ön plana çıkacak şimdiden merak konusu olmaya başladı bile.