Cenk Tosun’un Everton Performansı

2017 – 2018 sezonunda Cenk Tosun, 22 milyon euroluk bir bonservis ücreti ile Beşiktaş’tan İngilitere Premier Ligi ekiplerinden Everton’a transfer olmuştu. Bu transfer oldukça gündemi meşgul etmişti.

İlk sezonunda Everton formasıya 14 maça çıkan Cenk Tosun, bu maçlarda toplamda 5 gollük bir eprformans sergiledi. 2018 – 2019 sezonunda ise Everton’da 29 maça çıkan Milli futbolcu, bu maçlarda 4 gol ve 3 asist yaptı.

2019 – 2020 sezonunu da Everton’da geçiren forvet oyuncusu, 8 maça çıkarak 1 gol ve 3 asistlik bir performans ortaya koydu.

Daha sonra Everton’dan yine İngiltere Premier Lig takımlarından olan Crystal Palace’ye kiralık olarak giden Cenk Tosun, Crystal Palace formasıyla sadece 5 maça çıkabildi.

Oynadığı bu 5 maçta ise 1 gol atabildi. 2020 – 2021 yani bu sezon tekrardan eski takımı Everton’a dönen Cenk Tosun, sonradan oyuna girdiği 5 maçta forma giydi.

Fakat, Milli futbolcunun bu sezon henüz golü bulunmuyor. Uzun süre sakatlıklarla boğuşan Cenk Tosun, Ada’ya transfer olduğundan beri istediği performansı bir türlü sergileyemedi.

Ara transfer dönemi yaklaşırken de hem Everton yönetimi Milli futbolcuyu göndermek istiyor hem de Cenk Tosun’un taliplileri ortaya çıkıyor.

Feyenoord Cenk Tosun’u İstiyor

2020 – 2021 döneminin ara transfer sezonu yaklaşırken, Milli futbolcu Cenk Tosun’un ilgili de gelişmeler yaşanıyor. Ocak ayı tranfer döneminde Everton’dan ayrılması gündemde olan forvet oyuncusunun, Hollanda’dan taliplisi çıktı.

Ara transfer döneminde kadrosunu iyi bir golcü transferi ile güçlendirmek isteyen Hollanda Ligi takımlarından Feyenoord’un hedefinde Cenk Tosun’un olduğu öğrenildi.

Öte yandan futbol kariyerini Avrupa’da devam ettirmek isteyen Milli futbolcu, Feyenoord’a gitmeye sıcak bakabileceği ifade edildi.

Ara transfer döneminde Milli futbolcu Cenk Tosun’u, Feyenoord’un yanı sıra yine İngiltere Premier Lig takımlarından West Bromwich Albion’ın da kadrosuna katmak istediği öğrenildi.

Cenk Tosun’un Kariyeri

29 yaşındaki Milli futbolcu Cenk Tosun, futbol kariyerine Almanya’nın Eintracht Frankfurt takımında başladı. Daha sonra Türkiye’ye Gaziantepsor’a transfer olan Cenk Tosun, burada 4 sezon top koşturdu.

Ardından üç büyüklerden Beşiktaş’a transfer olan Milli futbolcu, siyah beyazlı forma ile 4 sezonda toplamda 142 maça çıktı. Bu maçlarda toplamda 64 gol atıp 13’te asist yapan Cenk Tosun, daha sonra İngiltere macerasına başladı.