corona virüsü

Çin Süper Ligi Ertelendi

Çin’in Wuhan kentinde  başlayan Corona Virüsü Çin Süper Ligi başta olmak üzere tüm liglerin ertelenme sebebi oldu. 22 Şubat’ta başlayacak olan Çin Futbol Ligi Corona virüsü sebebiyle ertelendi. Çin’de Süper Lig normal şartlar altında 22 Şubat’ta başlayacaktı. Wuhan kentinde başlayan Corona virüsünün yayılmasının önlenmesi sebebiyle güvenlik önlemleri kapsamında ligin başlama tarihi ileri bir tarihe ertelendi.

Corona virüsünün Wuhan şehrinde ortaya çıkması ve bu virüse bağlı ölümlerin artması sebebiyle virüsün tehdit edici unsur olduğu ortaya çıkmıştır. Oscar, Yaya Toure, Marka Arnautovic gibi bilinen futbolcuların bulunduğu Çin Süper Ligi virüs sebebiyle başlama tarihini ertelemiştir. Yabancı futbolcuları ülkeleri uçak gönderip Çin’den ayrılmalarını sağlamaktadır.

Corona Virüsü

Corona virüsünün çıkış yeri Çin’in Wuhan kenti olmakla beraber dünyada beş kıtada görülen virüs olmuştur. Corona virüsünün çıkış yeri Wuhan kenti ve bu virüs sebebiyle ölü sayısı 170’tir. Virüsün tespit edildiği hasta sayısı 7 bin üzerindedir. Dünya üzerinde bilim adamaları Corona virüsü ile ilgili ilaç ve aşı için zamana karşı yarışmaktadırlar.