covid 19

Corona Virüsü Alt Lig Takımlarını da Etkiledi

Corona virüsü covid 19 Türkiye’de ilk olarak 11 Mart’ta görülmeye başlanmış ve virüsün yayılmasının önlenmesi için spor alanında ilk olarak maçların seyircisiz oynanması kararı alınmıştı. Bu karardan 1 hafta sonra da lig maçları süresiz olarak ertelenmişti. Lig maçlarının ertelenmesi sadece Türkiye’de alınan bir karar değildi. Corona virüsü ile mücadele eden İtalya başta olmak üzere bütün Avrupa ülkeleri ile Amerika’da da maçlar belirsiz süre ile ertelendi.

Lig maçlarının ertelenmesi spor kulüplerinin mali durumlarını kötü etkilemeye başladı. Özellikle futbol kulüpleri maç gelirleri olmayınca ekonomik olarak sorun yaşamaya başladılar. Büyük futbol kulüpleri bu ekonomik sıkıntıyla bir nebze de olsa başa çıkarken 2. Lig ve 3. Lig takımları için durum hiç iç açıcı durmuyor. 2. Ligde mücadele eden Bandırmaspor’un As Başkanı Onur Görmez de bu konuya dikkat çekerek 2. Lig ve 3. Ligde mücadele eden takımların kasalarının boş olduğunu söyledi.

‘’Alt Lig Kulüplerinin Kasaları Boş’’

Onur Görmez corona virüsünün bir etkisinin de alt liglerdeki futbol kulüplerinin finansal durumdan kötü olmaları olduğunu söyleyerek Futbol Federasyonu’nun sadece Süper Ligi kapsayan paketler hazırladığını ifade etti. Bandırmaspor As Başkanı alt lig takımlarının da futbol için önemli olduğunu ve federasyonun kendileri için de bir aksiyon planı hazırlaması gerektiğini belirtti.