Ukrayna Milli Takımı

‘’Corona Virüsü Çernobil Felaketine Benziyor’’

Ukrayna Milli Takımı teknik direktörü Andriy Shevchenko dünyada küresel bir salgın olan corona virüsü covid-19 hakkında açıklamalarda bulundu. Dünya futbolunun efsane futbolcusu olan ve futbol kariyerinde Milan’da forma giyen Andriy Shevchenko İtalya’da corona virüsünün durdurulamayan yayılmasının ve binlerce kişinin hayatını kaybetmesinin çok acı bir olay olduğunu söyledi. Andriy Shevchenko’nun geçmiş döneminde yaşadığı ülkede ve coğrafyada corona virüsünün yayılmasının virüsün dünyadaki yayılmasının da kendisini çok üzdüğünü anlattı.

Andriy Schevchenko küresel salgın corona virüsünün hızlı yayılmasını ve bu virüs sebebiyle hayatını kaybeden kişilerin sayıların çokluğunu Ukrayna’nın 1986 yılında yaşadığı Çernobil nükleer kaza felaketine benzetti. 1986 yılında Sovyetler Birliği iken Çernobil’de meydana gelen nükleer patlama binlerce kişinin zaman içinde acı çekerek ölümüne sebep olmuştu.

Andriy Schevchenko Çernobil felaketi olduğunda 10 yaşında olduğunu ve o acı günleri yaşadığını söyleyerek şimdi de bu virüse yakalanmamak için alınan önlemlere uyulmasını dışarı çıkılmamasını söyledi.

‘’Sağlık Çalışanlarına Minnettarız’’

Ukrayna Milli Takımı teknik direktörü Andriy Schevchenko corona virüsünün en yoğun yaşandığı ve en çok ölümü yaşandığı İtalya’ya da her zaman yanında olduğu mesajını verirken kendisinin şu anda İngiltere’de ve karantinada olduğunu söyledi. Andriy Schevchenko bu zor günlerde fedakârca çalışan sağlık personeli ve sağlık çalışanlarına da özverili çalışmaları sebebiyle teşekkür etti.