Wuhan

Corona Virüsü Sporu da Etkiledi

2019 yılının son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan Corona Virüsü 2020 yılının ilk aylarının en çok konuşulan konusu oldu. Corona Virüsünün Wuhan’ın dışına da yayılması ile Çin dışındaki ülkelerde de yüzlerce kişi vürüs sebebiyle öldü. Corona virüsünün Wuhan’dan ve Çin’den sonra Güney Kore başta olmak üzere birçok ülkede görülmesiyle son olarak İtalya ve İran’da ortaya çıktı. İtalya’da bugün itibariyle 15 kişinin ölmesine sebep olan virüsün yüzlerce kişide de etkili olduğu düşünülüyor.

Corona Virüsü UEFA Maçlarını Erteleleyebilir

İtalya ile corona virüsünün Avrupa’da ortaya çıkması UEFA’nın da virüs endişesini gündeme getirdi. UEFA İkinci Başkanı Michele Uva Euro 2020’nin ve UEFA maçlarının maçların oynanacağı ülkelerin corona virüsü ile ilgili garanti vermemeleri halinde ara verilebileceğini açıkladı. Michele Uva UEFA Avrupa Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi’ne katılan ülkeleri incelediklerini ve duruma göre güvenlik sebebiyle maçlara ara verilebileceğini söyleyerek bu durumun arzu ettikleri bir durum olmadığını ama sağlık sebebiyle bunun gerçekleşebileceğini ifade etti.

Corona virüsü sebebiyle ilk olarak Çin ligi ikinci yarının başlama zamanını ertelemişti. Formula Grand Prix Çin’de yapılacak olan yarışları da virüs sebebiyle iptal edilmişti. Virüsün İtalya’da ortaya çıkması ile İtalya Serie A’da oynanacak bazı futbol maçları da ertelenmişti.