19 Mart

Covid 19 Cezaları

Corona virüsü sebebiyle 19 Mart tarihinde Türkiye’de lig maçları ertelendi. Futbol başta olmak üzere basketbol, voleybol ve diğer spor branşlarındaki maçlar belirsiz süre ile ertelenmişti. Futbol dışındaki ligler devam etmedi ama Türkiye Futbol Federasyonu futbol lig maçlarının 12 Haziran tarihinde başlaması kararı aldı.

TFF lig maçlarının 12 Haziran’da covid 19 tedbirleri ile başlamasına karar verdi. Covid 19 önlemi olarak maçlarda alınan en önemli tedbir karşılaşmalarda seyirci olmamasıydı. Maçlarda ve maç öncesi hazırlıklarda sosyal mesafe kurallarına uyulması ve futbolcular dışındaki stattaki kişilerin de maske takması zorunluydu. TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) maç öncesi ve sonrası corona virüsü tedbirlerine uymayan 9 futbol kulübüne ceza verdi.

Para Cezaları

PFDK’nın covid 19 tedbirleri uygulanmadığı için kesilen cezalar sosyal mesafe kurallarına uyulmadığı için kesildi. Cezalar 12 bin TL ile 18 bin TL arasında değişen para cezaları oldu. PFDK’nın ceza kestiği futbol kulüpleri aşağıdadır.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Adana Demirspor, Ümraniyespor, Eskişehirspor, Giresunspor, Bursaspor, İstanbulspor, Akhisarspor, Keçiörengücü

Güncel Yazılar