Süper Lig

Covid 19 Gol Sevincine Engel Olamadı

Corona virüsü Süper Lig başta olmak üzere Türkiye’de lig maçlarının ertelenmesine neden olmuştu. Futbolda 19 Mart’ta duran lig maçları 12 Haziran’da başlamış ve 26 Temmuz’da da 2019-2020 futbol sezonu sona ermişti. Başlayan lig maçlarında covid 19 önlemleri alınmış ve bu önlemlerden en önemlisi de gol sevincinin sarılarak yaşanmamasıydı.

Covid 19 temas yoluyla bulaştığı için futbolcuların gol attıktan sonra temas etmemeleri için gol sevincini futbolcuların yakın temasta bulunarak yapılmaması konusunda uyarılmıştı. Başlayan lig maçlarında hiçbir takım ve futbolcu gol attıktan sonra bu kurala uymadı ve her gol adeta virüs bulaşma ortamına döndü. Dünya’da da futbol maçlarında aynı görüntüler ortaya çıkıyor, futbolcular birbirlerine sarılarak gol sevinci yaşıyorlar.

Virüsün Yayılmasını Hızlandırıyor

11 Eylül’de başlayan futbol lig maçlarında da alınan corona virüsü önlemleri devam ediyor. Fakat lig maçlarında bu kurala futbolcuların uymadığı dikkat çekiyor. Futbolcular gol attıktan sonra bu sevinci arkadaşları ile sarılarak kutluyor ve bu görüntüler covid 19’un yayılmasını yavaşlatmıyor, aksine hızlandırıyor.

Güncel Yazılar