Manisa

Covid 19 ile Altay-Akhisarspor Maçı

TFF 1. Ligin Manisa temsilcisi takımı Akhisarspor covid 19 ile mücadele etmeye başladı. 20 Haziran Cumartesi günü (dün) Akhisarspor kulübünde teknik kadro, futbolcu ve kulüp çalışanları ile 12 kişide corona virüsü tespit edildi. Takımın teknik direktörü Yılmaz Vural da covid 19 teşhisi konulan kişiler arasındaydı.

Akhisarspor’da ortaya çıkan covid 19 vakalarının ardından 21 Haziran Pazar günü (bugün) oynanacak Altay-Akhisarspor maçının ne olacağı merak ediliyordu. Manisa ekibinin deplasmanda oynayacağı Altay maçı ertelenmedi ve Akhisarspor takımı corona virüsüne yakalanmayan oyuncular ile maça çıktı.

İkinci Darbe Altay Yenilgisi

İzmir Aziz Kocaoğlu Stadı’nda oynanan Altay-Akhisarspor maçı 1. Lig puan sıralamasında üst sıradaki dengeleri değiştirecek bir maçtı. Teknik direktörü Yılmaz Vural ile 12 kişinin covid 19 ile mücadele etmesinin moral bozukluğu ile maça çıkan Akhisarpor sahadan 3-1 yenilgi ile ayrıldı. Süper Lige çıkma mücadelesi de veren Akhisarspor covid 19’dan sonra Altay karşısında aldığı yenilgi ile bir darbe daha almış oldu.

Akhisarspor Kulübündeki corona virüsü vakaları lig maçlarının başlamasının erken olduğu sorusunu tekrar akıllara getirdi.

Güncel Yazılar