covid 19

Covid 19 ile Bundesliga

Corona virüsü covid 19 ile mücadele eden dünya ülkeleri ve Türkiye’de alınan ilk önlemlerden biri de lig maçlarına ara verilmesiydi. İtalya’da Serie A, İspanya’da La Liga, İngiltere’de Premier Lig, Almanya’da Bundesliga başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde ligler ertelenmişti. Lig maçlarının ne zaman başlayacağı merak edilirken Hollanda bu sezon ligi şampiyonsuz olarak iptal ettiğini açıklamıştı.

Almanya Futbol Federasyonu ise Bundesliga’nın 9 Mayıs’ta başlayacağını açıkladı. Avrupa’da corona virüsünden sonra ilk başlayacak lig olan Bundesliga diğer ülke ligleri için de referans olacak.

Statlarda Maksimum 300 Kişi Bulunacak

Almanya’da ve dünyada covid 19 salgınının devam ediyor olması Bundesliga’nın yeni sert kurallar getirmesine neden oldu. Bundesliga’da maçlar başladığı takdirde maçların oynandığı statlarda maksimum 300 kişi olacak ve bu 300 kişinin içinde 50 güvenlik görevlisi, 4 polis, 10 kişi gazeteci, 4 kişi top toplayıcı, 8 kişi stat görevlisi olacak.

Bundesliga takımlarının futbolculara ilk idmandan önce corona virüsü testi yapılacak ve haftada iki defa bu test tekrarlanacak. Haftada iki defa tekrarlanacak testlerden biri mutlaka maç öncesi yapılacak. Takımlar antrenmanlarını da mümkün olduğunda teması minimuma indirerek yapacaklar ve kulüp toplantıları da minimum düzeye inecek.

Güncel Yazılar