19 Mart

Covid 19 Unutuldu

Covid 19 sebebiyle 19 Mart tarihinde Türkiye’de lig maçları belirsiz süre ile ertelenmişti. Corona virüsünün aşısının ve ilacının henüz bulunamamış olması virüsün yayılmasını durduramadı. Türkiye Futbol Federasyonu aldığı bir kararla 12 Haziran tarihinde Süper Lig başta olmak üzere lig maçlarına başlama kararı aldı. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın 12 Haziran’da lig maçlarının başlamasındaki sorumluluğun TFF’nda olduğunu belirtmesi tedirginlik yarattı.

12 Haziran (dün) başlayan lig maçlarında yeni covid 19 kurallarının uygulanması beklenirken kuralların uygulanmadığı göze çarptı. Maçların seyircisiz oynanması taraftarların saha dışında toplanıp maç seyretmelerine ve gol sevinci yaşamalarına engel olmadı. Saha dışında toplanan taraftarlar sosyal mesafe kurallarına uymayarak sıfır mesafe ile maçı seyrettiler. Takımlarının gol atması ile birbirlerine sarılan taraftarlar corona virüsünün yayılması için uygun ortamı da oluşturmuş oldular.

Gol Sevinci Yasak

Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda 12 Haziran’da (dün) oynanan Fenerbahçe-Kayserispor maçında Fenerbahçe 2-1 galip geldi. Seyircisiz oynanan maçta stadyumda corona virüsü önlemleri alınsa da Fenerbahçeli futbolcuların gol sonrası oluşturdukları sevinç yumağı bütün önlemleri hiçe saydı. Oysa TFF maçlarda gol sonrası futbolcuların birbirlerine sarılarak gol sevinci yaşamasını yasaklamıştı. Bu görüntüler de lig maçlarına başlamak için erken bir tarih mi sorusunu akla getirdi.

Güncel Yazılar