2019 yılı

Covid 19 Voleybolda da Sıçradı

Corona virüsü 2019 yılı son aylarında Çin’de ortaya çıktı ve kısa zamanda dünyaya yayıldı. 2020 yılının şubat ayından itibaren dünyanın her ülkesi covid 19 ile mücadele etmeye başladı. Temas yoluyla bulaşan bir virüsü olan corona virüsünden korunmak için sosyal mesafe kurallarına dikkat etmek gerekiyordu. Hayatın her alanında covid 19 önlemleri alınırken spor karşılaşmaları da önlemler ile oynanmaya başladı.

Her spor dalından sporcuda corona virüsü görülmeye başladı. Basketbolda da son olarak Anadolu Efes takımında bir futbolcuda corona virüsü tespit edildi. Anadolu Efes Kulübü internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada belli aralıklarda düzenli olarak yapılan corona virüsü testinde 1 basketbolcunun testinin pozitif olduğunu belirtti. Anadolu Efes Kulübü basketbolcunun izolasyonda olduğunu ve tedavi sürecinin başladığını da ifade etti.

BC Dnipro Turnuvadan Çekilmişti

Basketbol hazırlık turnuvası için Türkiye’de olan Ukrayna Basketbol takımı BD Dnipro takımının 5 basketbolcusunda covid 19 tespit edilmişti. BC Dnipro takımı bu olaydan sonra turnuvayı yarım bırakarak Ukrayna’ya dönmüştü. BC Dnipro’nun yer aldığı turnuvada Anadolu Efes de vardı ve BC Dnipro ile hazırlık maçı yapmıştı.

Güncel Yazılar