CYLE LARİN YERİNE JAPON TAKUMİ MİNAMİNO

Siyah beyazlı takım devre arası transfer dönemi hazırlıklarını sürdürmeye devam ediyorlar. Yaz transfer döneminde Kanadalı oyuncusu 26 yaşındaki Cyle Larin ile sözleşme uzatmak için masaya oturan başkan Ahmet Nur Çebi oyuncusunun senelik ücretinde zam yapılmasını istemesi üzerine masadan anlaşma olmadan ayrılmışlardı.

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Kanadalı oyuncunun yerine alternatif isimler üzerinde çalışmalara başlayan siyah beyazlı yönetim İngiliz ekiplerinden Liverpool ‘un 26 yaşındaki Japon oyuncusu Minamino için transfer çalışmaları başladı.

KANADALI TEKLİFİ KABUL ETMEMİŞTİ

Beşiktaş kulübü başkanı Ahmet Nur Çebi ile yeni sözleşme için görüşen Kanadalı oyuncu Cyle Larin ve menajeri ile de görüşen başkan anlaşamayarak masadan ayrılmışlardı.

26 yaşındaki oyuncu Cyle Larin senelik ücretinde ciddi bir zam beklentisine girmesi işleri zorlaştırmıştı. Kanadalı oyuncu Beşiktaş kulübünden şuanda yıllık kazancı 1,6 Milyon Euro olan oyuncuya başkan Ahmet Nur Çebi 1,8 Milyon Euro ve bonuslar teklif etmişti.

Ancak oyuncu Cyle Larin ve menajeri bu yapılan teklifi kabul etmeyerek siyah beyazlı kulüpten senelik en az 2,5 Milyon Euro ‘dan aşağıda bir teklifi kabul etmeyeceklerini siyah beyazlı yöneticilere bildirmiş durumdalar.

Beşiktaş kulübü ve Kanadalı oyuncu arasında bir türlü anlaşma sağlanamaması üzerine Beşiktaş kulübü rotasını yeni oyunculara çevirmiş durumdalar.

ADIM ADIM MİNAMİNO

Siyah beyazlı yönetim devre arası transfer dönemi yaklaşırken çalışmalarını da sürdürmeye devam ediyorlar.

Listenin başındaki ilk isim Japon oyuncu sol kanat 26 yaşındaki Takumi Minamino oldu. Kanadalı oyuncu Cyle Larin ‘İn yerine düşünülen Japon oyuncuyu teknik adam Sergen Yalçın da yakından takip ettiği listenin en başında olduğu isimlerden biri.

Siyah beyazlı yönetim Japon oyuncu için kiralık olarak satın alma opsiyonu ile birlikte İngiliz kulübünün kapısını çalacaklar. Japon oyuncunun güncel piyasa değeri 12 Milyon Euro civarında.

İngiliz ekiplerinden Liverpool ile sözleşmesi bulunan oyuncu 2020 yılında ocak ayında Liverpool ‘a RB Salzburg takımından transfer olmuştu.

Liverpool’dan geçen sezon kiralık olarak Southampton gönderilen Japon oyuncu 10 karşılaşmada forma sansı bulmuştu ve 2 kez gol sevinci yaşamıştı.

Bu sezon Liverpool’ a geri dönen 26 yaşındaki Takumi Minamino takımı ile lig kupasında Norwich deplasmanında forma şansı bula bildi ve bu karşılaşmada 2 gol kaydetti.

Japonya Milli takımı formasını da giyen oyuncu bu sezon Dünya Kupası Asya Elemelerinde 8 maçta 9 gol kaydetti.