DEMİRSPOR 4. HAFTADA DA KAZANAMADI 11 EYLÜL


Süper lig de 4. Hafta maçında Karagümrük Atatürk Olimpiyat Stadın’ da rakibi Adana Demirspor ile karşı karşıya geldiler. Bu sezon süper lig de istedikleri sonucu alamayan Adana Demirspor zorlu deplasman da puansız ayrıldılar.


Karagümrük rakibi Adana Demirspor’ u Sırp oyuncusu Aleksandar Pešić’ in 2 golü, A. Bertolacci, Y. Karamoh’ nin 1 er golleri ile sahasında Adana Demirspor’u 4 – 0 skor ile geçerek oldukça rahat bir galibiyet aldılar.


Karagümrük İçin Rahat Maç


Sezona birçok oyuncu transferi ile başlayan Karagümrük süper ligde iç sahada ki maçlarında ki performansı oyun anlamında oldukça iyi. Süper lig de verilen milli arayı iyi değerlendiren Karagümrük rakibi rakibini oldukça rahat bir skor ile geçmeyi bildiler.


İlk yarı da ki oyunları ile rakibinde baskıda zayıf kalması Karagümrük için rakip kaleye gide bilemek oldukça rahattı. İlk yarıda ki üstün oyunlarını Sırp Forvet Aleksandar Pešić’ in 14’ dakika ve 21’ dakikada gelen iki golü ile maçın ilk yarısını 2 – 0 ‘lık skor ile önde kapadılar.


Maçın ikinci yarısına da oldukça etkili ve istekli başlayan Karagümrük bulduğu pozisyonları gole çevire bilmiş olsalar da maç farklı bir skora gide bilirdi.


Maçın 58’ dakikasın da skoru 3 – 0 ‘ a getiren A. Bertolacci takımını oldukça fazla rahatlattı. Karagümrük ‘te son sözü ise 79’dakikada Y. Karamoh ile 4 – 0 ‘ a getirerek sahadan 3 puan ile ayrılan taraf oldular.


Adana Demirspor’da İşler Yolunda Değil


Süper lige büyük umutlar ile çıkan Adana Demirspor için işler hiç yolunda gitmiyor. Yaptığı transferler ile gündeme gelen Adana Demirspor lig de ilk 3 hafta da alınan kötü sonuçlar sonrasında tecrübeli teknik direktör Samet Aybaba ile yollarını ayıran Adana Demirspor milli arada yeni teknik direktör Vincenzo Montella ile anlaşmaya varmışlardı.


Adana Demirspor bu sezon ki oynadıkları karşılaşmalar da en kötü 90 dakikayı ortaya koydukları kesin. Yapılan yeni transferlerin takıma uygun olmadığı sadece isimler üzerinden yürümek doğru olmayacak. Adana Demirspor’ un sahadaki oyunu taraftara hiç umut vermiyor. Yeni teknik direktörün takımı geliştirmesi oldukça zor olacak gibi görünüyor ve işi hiç te kolay olmayacak. Üst üste kaybedilen puanlar ile galibiyeti bulunmayan Adana Demirspor da ki sorunu önceki teknik direktöre yüklemek doğru olmayacak.