DEMİRSPOR VE KONYASPOR KOZ PAYLAŞACAK

Süper Lig’ iki de iki ile devam eden Konyaspor zorlu deplasman’ da Adana Demirspor ‘ a konuk olacaklar. Adana Demirspor da 1 puan ile henüz süper lig de 3 puan ile tanışamayan ekiplerden birisi.

Adana Demirspor Taraftar Gücü ile Sahada Olacak

İlk hafta evinde güçlü rakibi Fenerbahçe ye kaybetmiş olsalar da taraftarının gücü ile maçın son dakikalarını oldukça baskılı ve istekli oyunları ile taraftarının beğenisini toplamışlardı.

İkinci hafta Kayserispor dan 1 puan alarak ilk puanlarını almış oldular.

Tecrübeli isimleri kadrosuna katan Adana Demirspor da hoca Samet Aybaba bu yıldız oyunculardan özellikle M. Balotelli ve Y. Belhanda performansından menün değildi.

Saha ya önceki maçlarda ki kadrosunu bozmak istemeyecek olan hoca Samet Aybaba 4 – 2 – 3 – 1 ile sahada olacaktır. Ev sahibi olma avantajını iyi değerlendirmek isteyen hoca önde rakibe sert baskısı maçın ilk dakikasından itibaren oldukça keyifli bir karşılaşma olacaktır.

Özellikle sağ ve sol kanat ortalar ve ceza sahsı dışından sutlar ile rakip kalede goller arayacaklar.

Adana Demirspor da sakat olan j. Rassoul ve D. Akintola Konyaspor mücadelesinde takımlarını yalnız bırakacaklar.

Konyaspor 3 Te 3 Yapmak Pesinde

Sezona beklenen den iyi bir performans ile başlayan Konyaspor Sivas deplasmanı ve evlerinde Başakşehir’ i mağlup ederek iki de iki ile başlayarak 6 puanı topladırlar.

Sahaya 4 – 3 – 3 ile çıkması beklenen Konyaspor sabırlı olup topun gerisine geçip bekleyeceklerdir ve geçiş oyununda hücumlarda etkili olmak isteyeceklerdir. Özellikle kanatlar da Z. Bytyqi ile savunma arkası koşuları ile rakip savunmadaki boşlukları iyi değerlendire bilecek isimlerden. 

Karşılaşma Öncesi Takımların Muhtemel İlk 11 Leri.

Adana Demirspor: Kale: A. Muric Savunma: J. Svensson, K. Kanak, T. Sanuç, Semih Güler,  Orta Saha: S. Kurt, G.İnler, L. Castro, Y. Bellhanda, F. Ezeh Forvet: M. Balotelli

Konyaspor: Kale: İ. Sehic Savunma: N. Skubic, H. Guilherme, A. Bardakçı, A. Çalık, Orta Saha: P. M. Poku, A. Hadžiahmetović, S. Dikmen, Forvet: E. Çekici, S. Cikalleshi, Z. Bytyqi