Demirspor’da Balotelli ve Belhanda Buluşması…

Adana Demirspor’da nefes kesen bir transfer dönemi yaşanıyor. Yeni sezon öncesi bomba transfer haberleriyle gündeme gelen Adana Demirspor, Younes Belhanda’yı kulübüne katmıştı. Çok geçmeden yeni bir transfer atağı ile gündeme gelen Demirspor, bomba bir ismi daha takımına kattı.

Mario Balotelli ile de yolları birleştiren Adana ekibi, böylelikle futbolun asi iki çocuğunu bir araya getirmiş oldu. Şu an herkesin aklında olan soru ise dört sezon önce Nice kulübünde sergiledikleri performansla futbolseverlerin ilgi odağı olan ikili Balotelli ve Belhanda, aynı performansı Adana Demirspor’da gösterebilecek mi oldu.

Dört Sezon Önceki Nice Hikayesi

Ligue 1’de geride kalan sezonu 4. basamakta noktalayan Nice kulübü, 4 sezon önce iki yetenek arıyordu ve çok geçmeden bayrak yıldız kontenjanında aradığı iki özel yeteneği buldu: Mario Balotelli ve Younes Belhanda. 4 sezon önceki ligde Monaco kapışması ikili için oldukça önemliydi. Hem Nice, Monaco’ya ligdeki ilk ve en farklı yenilgisini yaşatmış, bunu 4-0’lık skorla yapmıştı hem de Belhanda ve Balotelli arasındaki asist bağlantısının başladığı karşılaşma olmuştu.

Nice Kulübü, rüya gibi geçen sezonu tam 78 gibi yüksek bir puanla hem de sıralamada 3. Olarak noktaladı. Çıktığı 28 karşılaşmada 17 gol sevinci yaşatan Balotelli, önümüzdeki seneler boyunca Kırmızı Siyahlı formayı terletmeye devam edecek, 10 gole direkt katkıda bulunan Belhanda ise yaptığı sıçrama ile 2 şampiyonluk kazanacağı Sarı Kırmızılıların yolunu tutacaktı.

Tüm Gözler Bu İkilinin Üzerinde…

Hem Balotelli hem Belhanda, renkli yapıları, asi ve kabına sığmayan kişilikleriyle nam salmış futbolculardı. Böyle futbolcularla çalışmak her zaman ‘risk’ kategorisinde görülmekle beraber, kendileri adına mutlu olacakları bir iş ortamı oluşturulması ve uyum yakalanması ile verebileceklerinin sınırı yoktu. Favre önderliğindeki teknik ekip ve Nice kültürü, 2016-2017 sezonunda tam da bunu sağlamayı başarmıştı.

2021-2022 Süper Lig sezonu, barındıracağı hikayeler zincirine bu nefes kesici birlikteliğin halkasını da takacak iken Adana Demirspor’a ise nasıl bir renk katacağı sorusuna da cevap bulacak. Uzun bir süre tüm gözler bu ikilinin üzerinde olacak.