Deniz Türüç’ten Açıklamalar

2019 – 2020 sezonunda Kayserispor’da başarılı bir 4 yıl geçiren Deniz Türüç, yine Süper Lig takımlarından Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Fenerbahçe formasıyla 38 maçta saha çıkan Deniz Türüç, bu maçlarda toplamda 6 gol ve 3 asistlik bir performans sergiledi.

Bu sezonun başında ise Deniz Türüç, geçtiğimiz sene ligi şampiyon olarak tamamlayan Medipol Başakşehir’e kiralık olarak gitmişti.

2020 – 2021 sezonunda da Medipol Başakşehir formasıyla hem Süper Lig’de hem UEFA Şampiyonlar Ligi’nde toplamda 15 maça çıkan Deniz Türüç, 1 gol ve 2 asistlik bir performans sergiledi. 27 yaşındaki Deniz Türüç, geçtiğimiz günlerde Hollanda basınına açıklamalarda bulundu.

Özellikle gelecekteki planları hakkında konuşan Deniz Türüç, Hollanda basınından Voetbal International ile röportaj gerçekleştirdi.

Kariyeri Yaz Aylarında Belli Olacak

Geçen seneni Süper Lig Şampiyonu Medipol Başakşehir’in 27 yaşındaki başarılı futbolcusu Deniz Türüç, geçtiğimiz günlerde Hollanda basınından Voetbal International’e konuştu.

Voetbal International’in özellikle EURO 2020 Turnuvasında parlayabileceğini söylediği Deniz Türüç, önümüzdeki sezon hangi takımda olacağı ile açıklamalarda bulundu.

Deniz Türüç, “Başakşehir’de kiralık oynuyorum. Fenerbahçe ile 1,5 yıllık sözleşmem var. Yaz aylarında sözleşmem yenilenecek ya da başka bir kulübe satılacağım. Avrupa’da üst düzey bir ligde yer alan kulüpte oynamak harika olur” şeklinde konuştu.

Sezon sonunda bunlardan farklı olarak başka bir ihtimali daha dile getiren tecrübeli futbolcu, “Fenerbahçe’ye de geri dönüp Fenerbahçe’nin Süper Lig şampiyonu olması için katkıda bulunabilirim.

Fenerbahçe büyük ve güzel bir kulüp ve bu sezon şampiyon olurlarsa, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde oynayacaklar.

Şampiyonlar Ligi deneyimini bu sene yaşadım, harika bir tecrübe diyebilirim. Yani geleceğimle ilgili birçok senaryo var” ifadelerini kullandı.

Hollanda’ya Geri Dönmeye Sıcak Bakmıyor

Bilindiği üzere Deniz Türüç, kariyerine 2012 – 2013 sezonunda Hollanda’nın Go Ahead takımında başladı. Burada 4 sezon oynadıktan sonra Türkiye’ye, Kayserispor’a transfer olmuştu.

Voetbal International’e konuşan Deniz Türüç’e, Hollanda’ya tekrardan dönme ihtimali de soruldu. Deniz Türüç ise, “Bu olabilir ama üst düzey takımlara.

Çünkü kazandığım maaşı pek çok kulüp ödeyemez. Her şartta kendime fazlasıyla güveniyorum. Bakın nerelere kadar geldim. Hollanda’dan genç yaşta ayrıldım ama şu an ailemle ve kariyerimle çok mutluyum” dedi.