DENİZLİSPOR ÇAYKUR RİZESPOR’U AĞIRLIYOR

Spor Toto Süper Lig’in 39. haftasında Yukatel Denizlispor, Çaykur Rizespor’u konuk ediyor. Dolayısıyla her iki takım da 2 Mayıs Pazar günü saat 16.00’da Denizli Atatürk Stadı’nda gerçekleşecek olan karşılaşmaya hazırlanmaya devam ediyor.

Öte yandan bu maç, Yukatel Denizlispor için ayrı bir önem ifade ediyor. Çünkü düşme hattındaki rakibi Hes Kablo Kayserispor’a 6–3 yenilen yeşil siyahlılar, Süper Lig’in sonlanmasına 4 hafta kala ligde kalma umutlarını büyük oranda tüketmiş durumda.

Ege temsilcisi, Çaykur Rizespor maçını da kaybederse düşme hattında yer alan rakiplerinin puan kaybı yaşamasını bekleyecek. Rakipleri puan kaybı yaşamazsa, Denizlispor lige veda eden ilk takım olacak.

Yukatel Denizlispor, Spor Toto Süper Lig’in 39. haftasında, Çaykur Rizespor’u ağırlıyor. Her iki takım da 2 Mayıs Pazar günü Denizli Atatürk Stadı’nda oynanacak olan maç için antrenman yapmaya devam ediyor.

Öte yandan bu karşılaşma Yukatel Denizlispor’un ligde kalması açısından oldukça kritik bir maç olarak öne çıkıyor. Aylardır son sırada yer alan yeşil siyahlılar, düşme hattındaki rakibi Hes Kablo Kayserispor’a 38. haftada 6–3 mağlup oldu. Kayserispor’un başında ise Denizlispor’la 2021 Nisan’ında yolları ayrılan teknik direktör Yalçın Koşukavak vardı. Haftalar boyuncu yeşil siyahlıları düşme hattından kurtarmaya çalışan Koşukavak, Kayserispor’la çıktığı ilk maçında Denizlispor’a karşı görev yapmış oldu.

Öte yandan Yukatel Denizlispor’un teknik direktörü Ali Tandoğan, Denizlispor’un ligde kalma umutlarını büyük oranda yok eden Hes Kablo Kayserispor maçından sonra görüşlerini dile getirdi. Tandoğan, Kayserispor maçını kaybettikleri için üzgün olduklarını, sonuca varını yoğunu ortaya koyan oyuncular adına üzüldüğünü, şanssız zamanlar geçirdiklerini ve oynaması gereken 5 tane oyuncunun sakat olduğunu belirtti.

Teknik adam ayrıca vazgeçmemenin gerektiğini, hayatı boyunca hiç vazgeçmediğini, oyuncularına Denizlispor formasının yerlerde sürünmeyeceğini söylediğini ve küme düşmeyi kabul etseler bile cesaret gösterilmesinin gerektiğini sözlerine ekledi.

Yukatel Denizlispor, 2020/2021 sezonunu Çaykur Rizespor, Atakaş Hatayspor, Galatasaray ve Fatih Karagümrük karşılaşmaları ile tamamlayacak. Çaykur Rizespor’u 2 Mayıs Pazar günü ağırlayacak olan yeşil siyahlılar, 2019 yılında Süper Lig’e yükselmişti.

RAKİPLERİNİN PUAN KAYBI YAŞAMASINI BEKLEYECEK

Yukatel Denizlispor ve Çaykur Rizespor’un daha önce karşı karşıya geldikleri 31 maçtan, 12’sini Ege temsilcisi, 9’unu ise Karadeniz temsilcisi kazandı. 28 puanla son sırada yer alan ve Süper Lig’de kalma umutlarını büyük oranda tüketen yeşil siyahlılar, ligde kalabilmek adına bu maçtan galibiyetle ayrılıp, rakiplerinin puan kaybı yaşamasını beklemek zorunda kalacak.

ANKARAGÜCÜ VE KAYSERİSPOR MAÇLARI KRİTİK

Yukatel Denizlispor, düşme hattının birer basamak üzerinde yer alan 38’er puanlı Hes Kablo Kayserispor ve MKE Ankaragücü’nün maçlarını bekleyecek. Eğer bu takımlar çıktıkları maçlardan puan kazanır da Denizlispor kaybederse, Ege temsilcisi Süper Lig’e veda eden ilk takım olmuş olacak.