DERBİDE LOCALARDA KÜFÜR SKANDALI

Galatasaray’ın İmparator lakaplı teknik direktörü Fatih Terim Fenerbahçe ile oynanan derbi öncesinde beIN Sports yaptığı röportajda localarda ve Tribünlerde yaşanan çirkin olaylarla alakalı açıklamalarda bulundu. 

Süper Lig’deki iki Ezeli rakibin Fenerbahçe ve Galatasaray arasında oynanan derbi mücadelesi öncesinde Fenerbahçe’nin isteği üzerine localarda ve türbinlerde korona virüs aşısı yapılmış sağlık çalışanlarının maçı izlemesine izin verildi. 

Galatasaray’ın 1-0 kazandığı karşılaşmanın ardından Yine benzer biçimde açıklamalarda bulunan Galatasaray’ın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim localarda ve tribünde yaşanan çirkin olaylara değindi. 

Teknik direktör Fatih Terim’in yaptığı açıklamalarda gerekli işlemlerin başlatılacağı kimlerin ne gibi küfürler ettiklerini her şeyin tespit edildiğini görüntüleri ile birlikte bütün olayların ellerinde mevcut olduğunu bahsederken Türkiye Futbol Federasyonu’na da eleştirilerini yöneltti.

TFF’YE TEPKİ

Karşılaşma öncesinde ben maç içerisinde maça tribünlerden kendilerine kulüp çalışanlarına ve futbolcuları yönelik küfür ve hakaret edildiğini belirten tecrübeli teknik direktör Fatih Terim, Galatasaray takımı ısınmaya çıkarken hakaretler edildiğini çalışanlarına kötü sözler söylendiğini belirtti Yaşanan bu olaylara rağmen hiçbir temsilcinin bir müdahalede bulunmadığını sözlerine ekledi. 

Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim kendisi cezalı olduğunda yanındaki locaya yardımcı antrenörler Eda’yı tahsis edilmezken derbide bütün locaların dolu olduğunu ve bu bağlamda Türkiye Futbol federasyonundan birilerinin Fenerbahçe’ye yardım ettiğini ima etti.

  Galatasaray çalışanlarına futbolcularına ve hocalarına kimsenin hakaret etmeye hakkı olmadığını belirtirken seyirci varken Alışık olduklarını ancak korona virüs sebebiyle seyirci olmadığında da bu kadar kötü küfürler ve hakaretler olmaması gerektiğini ne demek ki bu durumda Türkiye Futbol Federasyonu’ndan birilerinin yardımcı olduğunu belirtti.

KİMSE MÜDAHALE ETMEDİ

Tribünlerden ve localardan edilen hakaret ve küfürlerin herkes tarafından duyulmasına rağmen, emniyet güçlerinin orada bulunduğunu, valiliğin de Haberi olduğunu, Ayrıca Spor Bakanlığı’na ve federasyona durumun bildirildiğini söyleyen teknik direktör kimin Hangi cezayı yediğinin hepsinin tespit edildiğini ve avukatlarının gerekli işlemleri başlatacağına dikkat çekti.

Galatasaray’ın İmparator lakaplı teknik direktörü Fatih Terim Fenerbahçe ile oynanan derbi öncesinde beIN Sports yaptığı röportajda localarda ve Tribünlerde yaşanan çirkin olaylarla alakalı açıklamalarda bulundu.