DEVRE ARASINDA TAYLAN ANTALYALI’YA ZAM

Sarı kırmızlı takımın orta sahasının yıldız isimlerinden birisi olan 26 yaşındaki Taylan Antalyalı devre arasında sürpriz bekliyor.

Şu anda sarı kırmızlı takımdan yıllık 2,2 Milyon lira kazanan Taylan Antalyalı artan performansı nedeni ile yönetim oyuncunun yıllık ücretinde zam yaparak ödüllendirmek istiyor. Yapılacak olan iyileştirme ile Taylan Antalyalı yıllık ücretinin 4,5 Milyon liraya kadar çıkarması bekleniyor.

SARI KIRMIZLI TAKIMIN EN AZ KAZANAN OYUNCULARINDAN BİRİSİ

26 yaşındaki Taylan Antalyalı için önceki yönetimin oyuncun yıllık ücretinde zam yapılması konusunda söz verilmiş ancak bunu Mustafa Cengiz yönetiminin gerçekleştirmediği öğrenildi.

Bu kez Burak Elmas ve yönetiminin devre arasında oyuncunun yıllık ücretinde yüzde yüz iyileştirme yapması bekleniyor. 26 yaşındaki oyuncu 2019 yılından beri sarı kırmızlı takımın formasını giymeye devam ederken bu 2 yıllık süreçte sarı kırmızlı takımda yıllık 2,2 Milyon lira kazandığı biliniyor.

Yapılacak iyileştirme sonrasında Tayan Antalyalı ‘nın kazancı yıllık olarak 4,5 Milyon Liraya yaklaşması bekleniyor.

Sarı kırmızlı takımın kadrosuna bakıldığında ise en az kazanan oyunculardan birisi olduğu ortaya çıkıyor. En az kazana iki oyuncudan birisi olan Taylan Antalyalı diğeri ise gündem deki oyuncusu Kerem Aktürkoğlu. Sarı kırmızlı yönetimin her iki oyuncu ile de yıllık ücretinde iyileştirmeye gitmesi bekleniyor.

26 yaşındaki orta saha oyuncusu Taylan Antalyalı sarı kırmızlı kulüp ile 30 haziran 2023 yılına kadar sözleşmesi devam ediyor. Sarı kırmızlı yönetim ile bir araya gelmesi beklenen Taylan Antalyalı için yeni bir sözleşme önermesi de bekleniyor.

Sarı kırmızlı takımda mutlu olduğu bilinen Taylan Antalyalı kulüpten gelecek yeni sözleşme için ise oldukça sıcak bakıyor. 

26 yaşındaki oyuncunun şuanda ki piyasa değeri ise 6 Milyon Euro civarında.  Sarı kırmızlı takım oyuncuyu BB Erzurumspor’ dan bedelsiz olarak kadrosuna katmışlardı.

FATİH TERİM UYARMIŞTI

Sezona aslında o kadar da iyi başlayan bir Taylan Antalyalı yoktu. Oyun kurmada üstlendiği görevi tam olarak yapamayan oyuncuya tecrübeli teknik adam Fatih Terim’ den uyarı da gitmişti. Sonrasında birazda olsa toparlayan oyuncu milli takımda da şans bulmaya başlamıştı.

Bu sezon sarı kırmızlı takım da 7 süper lig maçına çıka bilen orta saha oyuncusu gol veya asist sevinci yaşayamadı.  Taylan Antalyalı aynı performansı UEFA Avrupa ligi maçlarında da ortaya koyarken Avrupa da 511 dakika süper lig de ise 380 dakik süre ala bildi.

26 yaşındaki oyuncu A milli takım da ise oyuna sonra dan dahil olarak 5 karşılaşmada 137 dakika süre ala bildi.

İTALYAN KULÜBÜ TAKİP EDİYOR

İtalyan ekiplerinin savunma ağırlıklı oyununda Taylan Antalyalı gibi bir oyuncu oldukça önemli bir yer alıyor. İkili mücadeleyi seven, rakibini kovalayan, fizik gücü yüksek oyunda Taylan Antalyalı gibi bir oyuncuya sahip olmak oldukça önemli olsa gerek.

Sezon başında Taylan Antalyalı için Seri A ekiplerinden Merih Demiral’ ın formasını giydiği Atalanta’ nın bir teması olmuş ama sonuçlanmamıştı.

Devre arasında bir kez daha sansını denemek isteyen kulübe sarı kırmızılı takımın bu yeni sözleşme ve yıllık ücretinde ki iyileştirme sonrası İtalyan kulübünün geri adım atması içinde ola bilir.