Djaniny Takımına 3 puan Kazandırdı

Trabzonspor’un sezon başladığı zaman kendi bünyesine dahil ettiği Djanıny Semedo, Trabzonspor-Çaykur Rizespor müsabakasında Çaykur Rizespor’u yenilgiye uğratarak Trabzonspor için ilk golünü kayda geçirdi.

Sezon başladığı zaman Al Ahli ile sözleşmesine son veren ve takımsız kalan Yeşil Burun Adalı futbolcu Djaniny Semedo,Karadeniz’in yolunun tuttu.

Trabzonspor’a fiziken tamamı ile hazır gelemeyen yıldız futbolcu Djaniny Semedo, eline geçen imkanları yeterince değerlendiremeyip pek de etkili olamamıştı.

Açılış yaptı!

Fiziken yetersizliğini tamamlamaya başlayan Yeşil Burun Adalı futbolcu Djaniny Semedo, Trabzonspor-Rize maçında ilk 11’de forma alıp,müsabakaya katılan 29 yaşındaki futbolcu ilk golünü atarak açılış yaptı.

65’inci dakikada. Topla oynamayı iyi bilen ve göz kamaştıran hareketleri ile karşı takımın deneyimli kale oyuncusu Gökhan’ı geçen Djaniny topu ağlar ile kavuşturmayı başardı ve böylece Trabzonspor’a galibiyeti getirdi.

Trabzon sonradan açıldı!

Trabzonspor’un Brezilyalı sol bek oyuncusu Marlon,Trabzonspor- Çaykur Rizespor karşılaşmasında gollere büyük katkı sağladı. 33’üncü dakikada, Sambacı ceza sahası içerisinde Michalak’ı düşürerek bir penaltıya sebebiyet verdi.

Maç skoru 1-0 oldu fakat. Karadeniz takımı Trabzonspor’un kendine gelmesi pek uzun sürmedi. Kendini takımla beraber toparlamayı başaran 23 yaşındaki yıldız oyuncu.

Müsabakada yapılan ataklara daha sık destek vererek dakika 65’te Djaniny’e asist yaparark çok şık bir gol atılmasına da sebebiyet verdi.


Brezilyalı sol bek Marlon müsabakaya yeterince iyi başlayamadı. İlk 30 dakika topla çok oynayamayan Sambacı, dakika 33’te Michalak’ı ceza sahası içerisinde düşürerek bir penaltıya neden oldu.

Trabzon spor 1-0 geriden başlayarak. Marlon takım içerisinde toplarlanmaya başlayarak. Ataklarda daha aktif oynadı. Bu toparlanma nedeni ile 23 yaşındaki yıldız oyuncu dakika 65’te Djaniny’in göz kamaştıran golüne asist yapmayı başararak pozisyonu yarattı.

Genç yıldız oyuncu dakika 79’da da muhteşem bir frikike imza attı fakat bu sefer Trabzonspor kaleci Gökhan’ı geçmeyi başaramadı.


Rizespor’u Süper Lig’de 6 maçtır yenen Trabzonspor,bu karşılaşmalarda rakip filelere toplam 17 gol gönderdi. Rizespor, SüperLig’de Trabzonspor’u deplasmanda Ekim 2006’dan bu yana mağlup edemiyor.

Abdullah Avcı göreve geldikten sonra oynadığı 5 Süper Lig maçını da kaybetmeyen ve 3 galibiyet alan Trabzonspor, sezonun ilk 8 karşılaşmasından sadece birini kazanmıştı.