Avustralya Açık Tenis Turnuvası

Djokovic-Federer Yarı Final Maçı

Efsane bir yarı final maçına sahne olan Avustralya Açık Tenis Turnuvası tenis severlerin unutamayacağı anlar yaşattı. Avustralya Tenis Turnuvasının tek erkekler yarı final mücadelesi Roger Federer ve Novak Djokovic arasında gerçekleşti. Yarı final mücadelesini Novak Djokovic kazandı ve Novak Djokovic sekiz yıldan beri yenilmezlik rekorunu devam ettirdi. Novak Djokovic İsviçreli tenisçi Roger Federer’i yenerek Avustralya Tek Erkeklerde finale yükseldi. Roger Federer 2012 Wimbledın Tenis Turnuvası yarı final maçından günümüze kadar Novak Djokovic’e karşı bir galibiyet alamadı.

Novak Djokovic rakibi Roger Federer’i 7-6,  6-4, 6-3 setleri ile 3-0 mağlup ederek grand slam yenilmezlik unvanını devam ettirdi. Roger Federer ikinci sette kazanma aşamasına geldiyse de ikinci seti de Novak Djokovic’e vermekten kurtulamadı.

Novak Djokovic’in Yenilmezlik Ünvanı

Tenis dünyasının iki en önemli seri başı olan Roger Federer ve Novak Djokovic Avustralya Açık Tenis Turnuvası maçında ilk olarak 2007 yılında karşılaştı. 2007’de Son 16 maçında karşılaşan iki ismin bu maçından Roger Federer galip ayrıldı. Djokovic 2007 yılındaki bu maçta mağlup olsa da 2008 yılı, 2011 yılı, 2016 yılı yarı final maçlarında galip olarak maçtan ayrılmıştı. Djokovic bu başarılı grafiğini 2020 yılı yarı finalinde de devam ettirmek istiyor.

Novak Djokovic’in finaldeki rakibini de diğer yarı final maçı Dominic Thiem – Alexander Zverev maçının galibi belirleyecek. Dominic Thiem – Alexander Zverev maçını kazanan taraf Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın final maçında Novak Djokovic’in rakibi olacak.