pandemi

Djokovic’den Tenis Organizasyonu

Dünyada 220 ülke pandemi corona virüsü ile mücadele ediyor. 2020 yılının ilk aylarında başlayan bu sağlık mücadelesi her gün can kayıplarının yaşanmasına da neden oluyor. 23 Mayıs (bugün) itibariyle dünyada covid 19 sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 340 bin oldu. Corona virüsünün aşısının ve ilacının bulunamamış olması can kayıplarının da artmasına sebep oluyor.  

Covid 19 dünyada 2020 Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere bütün spor karşılaşmalarının, spor turnuvalarının, spor oyunlarının ertelenmesi ya da iptal edilmesine neden oldu. Teniste de bu yıl oynanacak turnuvaların çoğu 2021 yılına ertelendi. Teniste dünya sıralamasında 1 numarada bulunan Sırp tenisçi Novak Djkovic de pandemi döneminde tenis maçları için bir organizasyon yapmaya karar verdi. Corona virüsünün yayılmasının engellenmesi için olan seyahat yasakları sporcuların bir yere gitmesini de engelliyor. Djokovic coğrafi olarak bulunduğu bölgedeki tenisçiler ile tenis maçları düzenlemek için hazırlıklara başladı.

#AdriaTour

Adria Tour adı verilen organizasyon #Adriatour etiketiyle tanıtıldı. İlk maçın Belgrad’da yapılacağı turnuvanın 13 Haziran 5 Temmuz arasında yapılması planlanıyor. Maçlar Belgrad dışında Hırvatistan’da Zadar ve Bosna Hersek’te Banja Luka şehirlerinde de oynanacak. Djokovic sosyal medya hesabından bu organizasyon için mutlu olduğunu paylaştı.

Güncel Yazılar