2020 yılı

Djokovic’in Testi Pozitif

Dünyada 2020 yılı ilk aylarında yayılan corona virüsü yıl içinde yapılacak spor turnuvalarının da ertelenmesine ya da iptal edilmesin neden oldu. 2020 Tokyo Olimpiyatları başta olmak üzere covid 19 önlemleri kapsamında 2020 yılının özellikle ilk yarısı sporsuz bir yıl oldu. Dünya çapında düzenlenecek olan Wimbledon Tenis Turnuvası başta olmak üzere bütün tenis turnuvaları ertelendi.

Dünya tenis sıralamasının 1 numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic Vakfı tarafından düzenlenen Adria Tour turnuvası covid 19 farkındalığı yaratmak için düzenlendi. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen tenis turnuvası corona virüsü önlemleri alınmadan oynandığı için tepki çekmişti. Sosyal mesafe kuralları ve maske olmadan yapılan turnuvanın acı sonuçları ise çıkmaya başladı. Son olarak Novak Djokovic’in covid 19 testi pozitif çıktı.

Pozitif Vakalar Arttı

Turnuvaya katılan Hırvat tenisçi Borna Coric, Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov ve Novak Djokovic’in kondisyoneri Marko Paniki’nin corona virüsü testlerinin pozitif çıkması ile Novak Djokovic ile turnuvaya katılan diğer tenisçilere test yapıldı. Test sonuçlarına göre Sırp tenisçi Novak Djokovic’in covid 19 testi pozitif çıktı. Dünyanın 1 numaralı tenisçisi tedavi altına alındı.

Güncel Yazılar