Dört Büyüklerin Altyapı Seçmeleri Ne Zaman

Futbolcu olmak birçok gencin hayali! Ekonomik sıkıntıların eksik olmadığı ülkemizde maddi durumu sorunsuz olan meslek gruplarının başında futbolcular geliyor. Bu noktada, birçok aile; futbola yeteneği olan çocuğunu altyapı seçmelerine göndermeyi düşünüyor. Gelecekte Ozan Tufan, Kerem Aktürkoğlu, Ersin Destanoğlu veya Abdülkadir Ömür gibi olmak isteyen gençlerin dört büyüklerin altyapı seçmelerini takip ettiğini söyleyebiliriz.

Altyapı Seçmelerinin Tarihleri Belli Oldu Mu?

Beşiktaş; Covid-19 sebebiyle altyapı faaliyetlerini bir süreliğine ertelemiş durumda! Bir başka deyişle, siyah beyazlı takımda U19 dışında herhangi bir altyapı çalışması yapılmıyor. Buna ek olarak, Covid-19 süreci tamamen bittiğinde daha sağlıklı bir ortamda altyapı faaliyetlerinin başlayacağı ifade edildi.

Fenerbahçe; altyapı işini ciddiye alan takımların başında geliyor. 9 Temmuz tarihinde Fikirtepe Tesisleri’nde geleceğin futbolcu adaylarını ağırlayan sarı lacivertli takım; başarılı futbolcuları farklı yaş gruplarına dahil etti. Bir başka deyişle, birçok çocuğun Fenerbahçe altyapısında eğitim almaya başladığını ifade edebiliriz.

Altyapıdan çıkardığı oyuncular ile tanınan Galatasaray; 9-11 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirdiği altyapı seçmeleri ile birçok yıldız adayını kadrosuna kattı. GS Gelecek Komitesi tarafından gerçekleştirilen seçmelerde yaş gruplarına uygun olarak hareket edildi. 2010 yılında dünyaya gelen futbolcu ve kaleci adayları 9 Temmuz tarihinde yapılan seçmeye katıldı. Bunun yanı sıra, 2011 – 2012 doğumlu kaleci ve futbolcu adaylarının seçmeleri ise 10 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. 2013 – 2014 doğumlu kaleci ve futbolcu adayları için 11 Temmuz 2021 tarihinde seçmeler yapıldı.

Trabzonspor Altyapı Seçmeleri Gerçekleştirildi Mi?

Son olarak U19 Gelişim Ligi’nde şampiyon olan Trabzonspor; birçok gencin altyapısına dahil olmak istediği bir takım! Karadeniz Bölgesi’nde yaşayan yetenekli çocukları bünyesinde toplayan Trabzonspor altyapısı; 20 Temmuz 2021 tarihinde altyapı seçmelerine başlamıştı. Buna ek olarak, söz konusu seçmelerin halen daha devam ettiği ifade ediliyor. Bir başka deyişle, aileler; futbola yeteneği olan çocuklarını yurt içi veya yurt dışı fark etmeden Trabzonspor altyapısı seçmelerine gönderebilirler.

2020 yılının Mart ayından bu yana hayatı durduran pandemi sürecinden dolayı altyapı faaliyetleri ciddi zarar görmüştü. Ancak, 2021 – 2022 sezonuyla beraber altyapıya daha çok önem verilmesi bekleniyor.