Dünya Kupası Elemelerinde Türkiye’nin Rakibi Karadağ

2022 FİFA Dünya Kupası elemelerinde G grubunda yer alan Türkiye’nin bir sonraki rakibi Karadağ. Sporseverlerin heyecan ile beklediği müsabaka, 1 Eylül 2021 Çarşamba akşamı saat 21.45’te oynanacak. Karşılaşma, TRT 1’den canlı olarak naklen izlenebilecek. Şu an için G grubunda 1. sırada yer alan A Milli Futbol takımımız, Karadağ ile yeşil sahada gerçekleştireceği mücadeleden galip ayrılarak lider konumunu korumayı istiyor. İşte Türkiye – Karadağ maçına dair merak edilen tüm detaylar…

Türkiye, 2022 FİFA Dünya Kupası elemeleri maçlarında G grubu içerisinde mücadele etmeye devam ediyor. Şu ana dek oynanan müsabakalarında Ay – Yıldızlı takımımız totalde 7 puan alarak birinci sıraya yerleşti. 1 Eylül 2021 Çarşamba akşamı saat 21.45’te Karadağ ile oynanacak müsabakadan zafer ile ayrılmak isteyen Türkiye, çok çalışıyor. Karşılaşma Beşiktaş Park’ta gerçekleşecek ve TRT 1 üzerinden ülkemizde canlı olarak izlenebilecek.

10. Maçına Hazırlanıyor

A Milli Futbol Takımımız, 2021 senesindeki 10. maçına çıkmaya hazırlanıyor. 2022 FİFA Dünya Kupası elemeleri kapsamında düzenlenen 4. maçta Karadağ ile eşleşen Ay – Yıldızlı takımımız bundan önceki dokuz maçının 4’ünde zafer elde etti. Kalan maçların 2 tanesinde yenilgi alınırken 3 tanesinde de mağlup oldu.

G Grubunun Lideri Türkiye

2022 FİFA Dünya Kupası elemelerinde Ay – Yıldızlı takımımız G grubu içerisinde yer alıyor. G grubunda Türkiye’nin yanı sıra Hollanda, Karadağ, Letonca, Norveç, Karadağ ve Cebelitarık da bulunuyor. Şu an için G grubunun lideri 7 puan ile Türkiye.

Detaylı puan durumu ise aşağıda sıralandığı gibi:

1. sırada Türkiye – 7 puan – 2 galibiyet 1 beraberlik ile

2. sırada Hollanda – 6 puan – 2 galibiyet 1 yenilgi ile

3. sırada Karadağ – 6 puan – 2 galibiyet 1 yenilgi ile

4. sırada Norveç – 6 puan – 2 galibiyet 1 yenilgi ile

5. sırada Letonya – 1 puan – 2 yenilgi 1 beraberlik ile

6. sırada Cebelitarık – 0 puan – 3 yenilgi ile

Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek maçlarda Cebelitarık – Litvanya ile karşılaşacak ve Hollanda’nın rakibi ise Norveç olacak.