Dünya Kupası’nın Yıldızı Cengiz Ünder

A Mili Futbol Takımımızın 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde ön plana çıkan ismi Cengiz Ünder oldu. Ay – Yıldızlı ekibimiz son 3 müsabakada bir yenilgi, bir beraberlik ve bir tane de galibiyet elde etti.

24 yaşındaki sağ kanat oyuncusu milli maçlarımızda yeşil sahaya girdiği andan sonra gösterdiği üstün performans ile skoru her seferinde iyileştirdi. Cengiz Ünder 2 – 2 beraberlik ile sona eren Karadağ müsabakasında 1 gol ve 1 asiste imza attı, 6 – 1 yenik olarak tamamladığımız Hollanda maçında ise tek golümüzün sahibi oldu. İşte 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerindeki yıldız oyuncumuz Cengiz Ünder ile ilgili merak edilen ayrıntılar…

Kırmızı Beyazlı takımımız, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde G grubu içerisinde mücadele ediyor. Grup içerisindeki birinciliğini Hollanda’ya kaptıran Türkiye, son üç maçında yenilgi, beraberlik ve galibiyet elde etti.

Turnuvanın ön plana çıkan yıldız ismi ise Cengiz Ünder oldu. 24 yaşındaki genç yetenek, oyuna dahil olduktan sonra skoru iyileştirdi ve meşin yuvarlağı kale ile buluşturarak kurtarıcı sayılara imza attı.

Karadağ ve Hollanda Maçında 1’er Golün Sahibi Cengiz Ünder

Cengiz Ünder, A Milli Futbol Takımımızın mücadelelerindeki birer golün de sahibi oldu. Ay – Yıldızlı ekibimiz Karadağ maçında 1 kez rakip takımın filelerini havalandırdı ve 1 tane de asist üretti. Türkiye 2 – 2 Karadağ müsabaka beraberlik ile sona erdi.

Hollanda maçında ise Kırmızı Beyazlı ekip, hiç gol kaydedemez iken Cengiz Ünder 1 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturarak 6 – 1’lik skordaki şeref golümüzü attı. Bu sayede milli takım tek sayı kaydedebildi.

Cengiz Ünder’in Başarıları

2021’den beri Olimpik Marsilya takımında forma giyen milli oyuncu Cengiz Ünder, 14 Temmuz 1997 doğumlu. 1,73 metre boyundaki genç yetenek, sağ kanat mevkiinde son derece başarılı. Sol ayağını hakim olarak kullanan Cengiz Ünder, daha önce Bucaspor, Altınordu U16 – U19 – U21, Altınourdu, Başakşehir, Roma (İtalya), Leicester (İngiltere), Başakşehir ve Marsilya (Fransa) takımlarında forma giydi. Roma’dan Marsilya’ya 18 milyon Euro karşılığında transfer oldu.