dünya şampiyonu

Dünya Şampiyonunun Şok Ölümü

Avustralyalı milli snowboardcu ve 2 kez dünya şampiyonu olan Alex Pullin’in vefatı ülkede büyük üzüntü yarattı. 32 yaşındaki snowboardcu balık avında hayatını kaybetti. Başarılı sporcunun ani ölümü Avustralyalılarda şok etkisi yaptı.

Alex Pullin Avustralya’da zıpkınla balık avlamak için denize açıldı. Bir süre sonra snowboardcunun cansız beden, dalgıçlar tarafından kayalıkların üzerinde bulundu. Alex Pullin Avustralya‘nın Queensland eyaletinde bulunan Gold sahili bölgesinde bulundu. Dalgıçlar Alex Pullin’i kıyıya çıkardılar ve ilk yardım ekipleri tarafından ilk müdahale yapıldı. Sağlık ekiplerinin yaptığı müdahaleye rağmen milli snowboardcu kurtarılamadı. Alex Pullin’in dalış yaparak zıpkınla balık avladığı öğrenildi ve ölüm nedeni de araştırılmaya başlandı. Milli snowboardcunun oksijen maskesinin de olmadığı ve serbest dalış ile balık tuttuğu öğrenildi.

Son Fotoğraf

2011 ve 2013 yılları Alex Pullin’in Dünya Şampiyonluğu kazandığı yıllar oldu. Dünya şampiyonluğu dışında milli sporcu 2010, 2014 ve 2018 yıllarındaki olimpiyatlarda Avustralya’yı temsil etmişti. Alex Pullin’in sosyal medya hesabında paylaştığı son fotoğrafta ilginç bir fotoğraf olmuştu. Sosyal medya hesabından en son zıpkınla balık avlama fotoğrafı paylaşmıştı.

Güncel Yazılar