covid-19

Dünya Spor Yıldızlarından Covid-19 Bağışı

Çin’de başlayan corona virüsü covid-19 Çin ile sınırlı kalmayıp hızla dünya ülkelerinde yayıldı ve can almaya devam ediyor. Avrupa’da İspanya ve İtalya corona virüsüne yakalanan ve ölen hasta sayısında Çin’i geçtiler. İtalya ve İspanya’da her gün yüzlerce kişi corona virüsüne yakalandığı için solunum yetmezliği ile hayatını kaybediyor.

Avrupa’daki sporcular corona virüs ile mücadele için sağlık kuruluşlarına bağış ve yardımlarda bulunuyorlar. Barcelona’nın başarılı ve dünyaca ünlü Arjantinli futbolcusu Lionel Messi corona virüsü covid 19 ile mücadele için 1 milyon Euro bağışladı. Messi 1 milyon Euroyu Barcelona’daki ve Arjantin’deki hastanelere bağışladı.

İtalya Serie A’nın lider takımı Juventus’un Portekizli futbolcusu Cristiano Ronaldo da Messi gibi 1 milyon Euro bağış yaptı. Ronaldo da 1 milyon Euro bağışı Lizbon ve Portekiz’deki hastanelere bağışladı.

Almanya’nın dünyaca ünlü futbol kulüpleri Borussia Dortmund ve Real Madrid takımının futbolcuları kulüp çalışanlarının da corona virüsü sebebiyle mağdur olmamaları için maaşlarında indirim talep ettiler.

Roger Federer’de 1 Milyon Frank

Tenis dünyasının İsveçli ünlü tenisçisi Roger Federer de 1 milyon Frank bağış yaptı. Roger Federer bu bağışı İsveç’te corona virüsünden dolayı zorluklar yaşayan ailelere bağışladı. Roger Federer dünya olarak zor zamanlardan geçildiğini söyleyerek yardıma ihtiyacı olan kişilere herkesin yardım etmesi dileğinde de bulundu.