2019 yılı

Efeler Ligi Takımı’nda Covid 19 Şoku

Çin’de 2019 yılı sonunda ortaya çıkan covid 19 hızla dünyaya yayıldı. 2020 yılının ilk aylarında dünyada 230 ülke corona virüsü ile mücadele ediyordu. Türkiye’de de 11 Mart tarihinde ilk vakanın görülmesiyle covid 19 önlemleri alınmaya başlanmıştı. Corona virüsü ile mücadele eden ülkelerin ve Türkiye’nin ilk aldığı önlemlerden biri de spor alanıyla ilgiliydi. Futbol başta olmak üzere basketbol, voleybol ve hentbol maçları ertelenmişti.

Türkiye’de 12 Haziran tarihinde futbol maçlarının başlamasına karar verilirken basketbol, voleybol ve hentbol liglerinin başlamama kararı alındı. Futbol kulüplerinde her gün yeni covid 19 vakaları çıkarken son olarak voleybol takımında bir voleybolcuda corona virüsü tespit edildi.

Tedaviye Başlandı

Bursa Büyükşehir Belediyespor’da oynayan bir voleybolcunun covid 19 testi pozitif çıkmasıyla sporcu karantinaya alındı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı Efeler Liginde mücadele ediyor ve yeni sezon hazırlıklarına başlamadan önce corona virüsü testi yaptırdı. Takımda sadece 1 sporcuda corona virüsü tespiti edildi ve diğer sporcuların test sonuçları negatif çıktı. Bursa Büyükşehir Belediyespor sosyal medya hesabından bir sporcularında corona virüsü tespit edildiğini açıkladı. Covid 19 testi pozitif çıkan sporcunun tedavisine başlandı.

Güncel Yazılar