Rafael Nadal

Efsane Tenisçilerden Anlamlı Davranış

İspanyol tenisçi Rafael Nadal, İsviçreli tenisçi Roger Federer ve Sırp tenisçi Novak Djokovic bir araya gelerek genç tenisçilere destek vermek amacıyla bir fon oluşturmaya karar verdiler. Tenis dünyasının efsane üç tenisçisi Novak Djokovic’in bu fikrini hayata geçirmek için görüşmelere başladılar.

Dünyada spor dünyasında spor faaliyetleri, spor turnuvaları ve maçlara corona virüsü covid 19 engeli gelmişken ve bütün spor faaliyetleri 1 sene sonraya ya da belirsiz bir tarihe ertelenmişken tenis dünyası örnek bir davranış ile hareketlendi. Nadal, Federer ve Djokovic tenis oynayan ve tenise yeteneği olan sponsor arayışında olan ama sponsor bulamayan genç sporculara destek olmaya karar verdiler. Üç tenisçi bir fon oluşturup bu fonu genç tenisçilerin gelişimi ve tenise katkı sağlamak için kullanacaklar.

Djokovic Fonu Anlattı

Djokovic yaptığı açıklamada tenis dünya sırlamasında 250-1000 arasında tenisçinin federasyon desteği alamadığını ve bu sebeple tek başına mücadele etmek zorunda kaldıklarını anlattı. Covid 19 sebebiyle turnuvaların ertelenmesinin de gelir düşüklüğü yarattığını belirten Djokovic oluşturacakları bu fon ile yalnız kalan tenisçilere destek olacaklarını belirtti. Wimbledon, Roland Garros turnuvaları başta olmak üzere corona virüsü sebebiyle ertelenen tenis turnuvalarının yanında Avustralya Açık Tenis Turnuvası yapılırsa turnuvanın para ödülünün de fona aktarılacağı ifade edildi.