kobe bryant

Efsanevi Basketbolcu Kobe Bryant’ın

Büyük küçük farketmeden birçok kişiye basketbolu sevdiren Kobe Bryant ölümü ile herkesi şok etti. NBA’in gelmiş geçmiş en iyi basketbolcularından biri olan Kobi Bryant 41 yaşındaydı ve 26 Ocak Pazar günü bir helikopter kazasında öldü. Amerika Birleşik Devletleri’nde Kalifornia Eyaletinde meydana gelen helikopter kaza tüm dünyada üzüntüye neden oldu. Helikopterde Kobe Bryant ile beraber 13 yaşındaki kızı Gianna Maria-Onore Bryant ve altı kişi daha bulunuyordu. Helikopterin kaza yapması sonucu Kobe Bryant ve kızıyla beraber helikopterde bulunan altı kişi de öldü. Helikopterin sisli hava yüzünden kaza yaptığı açıklandı.

Basketbolu Sevdiren Efsane

Kobe Bryant sadece Amerikan halkının gönlünü ve sevgisini kazanmış bir basketbolcu değildi. Kobe Bryant’a sevgi Amerika Birleşik Devletleri dışına çıkmış ve tüm dünyaya yayılmış bir sevgi seliydi. Kobe Bryant’ın mütevazi, sevgi dolu ve yardım sever oluşu O’na karşı olan sevginin en büyük sebebidir.

Efsanevi basketbolcu basketbol severleri dışında herkes tarafından sevilen bir sporcuydu. Kobe Bryant’ın beklenmeyen ve genç yaştaki ölümü herkesi üzüntüye boğdu. Kobe Bryant’ın ölümü ile ilgili herkes sosyal medyada paylaşımlarda bulundu.